Veľkonočná plavba Viedeň – Budapešť – Mohacs – Viedeň – 5 dní

Je plavba po Dunaji pre mňa tá správna dovolenka? Nebude ma to veľmi húpať? Zažijem na palube lode dostatočný luxus? Priveľa otázok? Pri tejto Veľkonočnej pobytovej plavbe, po najväčšej európskej rieke, určite nájdete mnohé odpovede!
Termín plavby na rok 2020: 10. (piatok) – 14. (utorok) apríla
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Individuálny príchod do Viedne, nalodenie sa vo Viedni Nussdorf od 15:00 hod. Uvítací snack. Okolo národného parku Donauauen a cez maďarskú bránu smerom do maďarského hlavného mesta. Večera a uvítací večer s posádkou.
—————————————
2. deň: Budapešť
Návšteva maďarskej metropoly s jej pôsobivými budovami (Parlament, Rybárska bašta, Matthias kostol, atď.). 4-chodová večera na palube a zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
3. deň: MOHÁCS / PÉCS
Individuálna prehliadka mesta cez krásne a predovšetkým historické mesto so zaujímavými pamiatkami ako napr. votívny kostol, historická brána s 28.000 nitami, Socha Trojice a oveľa viac. Výlet do Pécs (päť kostolov). Zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: ESZTERGOM / KOMÁRNO
Prehliadka mesta so sprievodcom po meste krásnym starým mestom, 8 kostolov (ako napr. katedrály). Zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
5. deň: Viedeň
Vylodenie vo Viedni-Nussdorf okolo 10:00 hod. a individuálna cesta domov.

Ceny

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 358 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 458 € / osoba
2-posteľová kajuta – Horná paluba s balkónom … 646 € / osoba
2-posteľová kajuta – Promenádna paluba s balkónom … 686 € / osoba

Služby v cene:

  • 4 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, obed a večera formou výberu z menu, popoludňajšia káva/čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • 4x výlety (prehliadka mesta Budapešť, výlet v Pécs s prehliadkou mesta, prehliadka katedrály v Esztergome, prehliadka mesta Komárno)
  • 1x hydrojet masáž alebo 1x čiastková masáž (cca. 15 min.) ako aj 1x holenie na kabínu na hlavnej palube
  • 3x zábavný program v lodnom divadle podľa plavby
  • 1x „Primadonna Souvenir“ na kajutu

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Veľkonočnej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu ... 358 € / osobu Hlavná paluba ... 458 € / osobu Horná paluba ... 646 € / osobu Promenádna paluba ... 686 € / osobu

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Galéria


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.