5-dňová Veľkonočná plavba Linz – Budapešť – Linz (2021)

Je plavba po Dunaji pre mňa tá správna dovolenka? Nebude ma to veľmi húpať? Zažijem na palube lode dostatočný luxus? Priveľa otázok? Pri tejto Veľkonočnej pobytovej plavbe, po najväčšej európskej rieke, určite nájdete mnohé odpovede!
Termín plavby na rok 2021: 1. (štvrtok) – 5. (pondelok) apríla
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape
1. deň: Linz – Dürnstein
Nalodenie v Linzi od 8:00 | Vidličkové raňajky | cez Strudengau do Wachau | Individuálna prechádzka k zrúcanine hradu.
—————————————
2. deň: Komárno
Rodné mesto Franza Lehára so 6 pevnosťami od rímskych čias po Habsburgovcov. Prehliadka mesta so sprievodcom vrátane návštevy maďarskej národnej pamiatky Pevnosť Monostori (vyhliadkový vlak je možné rezervovať na mieste)
—————————————
3. deň: Budapešť
Prehliadka mesta | Transfer loďou – pešia zóna a späť v popoludňajších hodinách individuálna prehliadka maďarskej metropoly | Výlet loďou po slávnostne osvetlenom meste.
—————————————
4. deň: Bratislava / Viedeň
Prehliadka mesta (1 hod.) historickým centrom s Korunovačným kostolom, Radničným námestím so sprievodcom | Cez maďarskú bránu a národný park Donauauen okolo Devína, Hainburgu atď. technická zastávka vo Viedni-Nussdorf | Palubné divadlo: Herr Karl od Helmuta Qualtingera a Carla Merza
—————————————
5. deň: Linz
Príchod do Linz-Urfahr, vylodenie po obede.

Ceny

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 398 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 498 € / osoba
2-posteľová kajuta – Horná paluba s balkónom … 685 € / osoba
2-posteľová kajuta – Promenádna paluba s balkónom … 725 € / osoba

Služby v cene:

  • Plavba loďou so 4 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kajute, sprchou / WC / TV / telefónom / trezorom / minibarom / nastaviteľnou klimatizáciou
  • 1 x čiastočné telo a 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút), ako aj 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu hlavnej paluby
  • 3 zábavné a divadelné večery v palubnom divadle
  • Všetky pobrežné výlety podľa itinerára (vyhliadková trasa Komárno a vstup do pevnosti Monostori, vyhliadková trasa Budapešť vrátane transferovej lode – popoludňajšia pešia zóna, vyhliadková trasa Bratislava)

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

REZERVÁCIA

****************************************

Rezervujte si miesto na Veľkonočnej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu … 398 € / osoba Hlavná paluba … 498 € / osoba Horná paluba … 685 € / osoba Promenádna paluba … 725 € / osoba

Poznámka: (napr. počet osôb)

Opíšte kód (povinné): captcha

****************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Galéria


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.