5-dňová plavba Viedeň – Kalocsa a späť

Je plavba po Dunaji pre mňa tá správna dovolenka? Nebude ma to veľmi húpať? Zažijem na palube lode niečo ako luxus starých čias? Priveľa otázok? Pri tejto pobytovej plavbe, po absolvovaní 921 kilometrov po najväčšej európskej rieke, určite nájdete mnohé odpovede!

Termíny: 11. apríla (vypredané),10. októbra (vypredané), 14. októbra 2019

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 14.00 h v prístave Nussdorf, uvítacie pohostenie a vyplávanie z prístavu o 14.30 h. Plavba cez Národný park Donauauen do Bratislavy, príchod o 18.30 hod, pešia prehliadka so sprievodcom (1 hod.), odchod z Bratislavy o 20.30 hod. Filmový večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Kalocsa
Príchod do barokového biskupského mesta v strede Puszty o 14.00 hod. Autobusový transfer k biskupskému palácu s prehliadkou (knižnica, Štefanská koruna z miléniových osláv 1896), individuálna prehliadka najstaršieho mesta Maďarska (Múzeum papriky, historické centrum, Dóm, biskupský palác a Katedrála). Vyplávanie z prístavu o 20.00 hod, zábavný večerný program v lodnom divadle.
—————————————
3. deň: Budapešť
Príchod o 6.00 hod, dopoludnia autobusová prehliadka mesta v trvaní 3 hodiny so zástavkou vo vládnej štvrti, obed na lodi a individuálna prehliadka mesta a voľný čas. Večer plavba loďou cez osvetlenú Budapešť.
—————————————
4. deň: Esztergom
Plavba cez romantické zákutia tzv. Dunajského kolena, ráno priplávanie do Esztergomu. Prehliadka Dómu a voľný čas. Vyplávanie smerom na Slovensko o cca 13. hod. Večer zábavný program v lodnom divadle.
—————————————
5. deň: Viedeň
Príchod do Viedne, vylodenie do 10.00 h.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 396 € / osoba
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 498 € / osoba
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 672 € / osoba
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 712 € / osoba

Služby v cene:

  • 4 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, obed a večera formou výberu z menu, popoludňajšia káva/čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • všetky prístavné poplatky
  • 4 x výlety: prehliadka so sprievodcom v Bratislave, prehliadka so sprievodcom a bus transfer do Biskupského palácu v Kalocsi, autobusová komentovaná prehliadka Budapešti, prehliadka katedrály v Esztergome
  • jedna čiastková masáž (20 min.) a jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
  • 1 hydrojet masáž (cca 15 min) na kabínu na hornej / promenádnej palube
  • 3 zábavné programy v lodnom divadle

Viac osôb v kajute / zľavy

Hlavná paluba (s výnimkou zadnej časti) max. 4 osoby (2 poschodové postele); Horná paluba max 3 osoby.
Zľavy pre 3. / 4. osobu: do 6 rokov … 100% zľava z ceny, do 12 rokov … 50% zľava z ceny.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.
Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

*******************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do maďarskej Kalocsi a cez Budapešť späť do Viedne. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu … 396 € / osobu Hlavná paluba ... 498 € / osobu Horná paluba … 672 € / osobu Promenádna paluba … 712 € / osobu

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


*******************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.