Pobytová plavba Viedeň – Čierne more a späť – 8 dní

Železné vráta – jeden z najimpozantnejších úsekov Európy na hranici Srbska a Rumunska – patrili v minulosti k najnebezpečnejším plavebným častiam na našom kontinente. A aj napriek tomu sa lode stále plavia po Dunaji a najradšej vyhľadávajú túto rieku, ktorú objavili už v 7. storočí.
Všetky termíny na rok 2016 sú už vypredané. Čoskoro pridáme termíny na rok 2017.
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mapePoďte s nami na nezabudnuteľnú plavbu po Dunaji z Viedne až do Čierneho mora a späť v termíne 23. – 30. septembra 2016.

1. deň: Viedeň
Nalodenie od 16.00 h, privítanie s občerstvením a vyplávanie z prístavu o 18.30 h. Plavba cez Národný park Donauauen a ďalej popri Bratislave.

—————————————
2. deň: Budapešť
Autobusová prehliadka mesta v trvaní 3 hodiny (príplatok 25 € / osoba) alebo na bicykli. 16.30 h vyplávanie cez Pusztu. Zábavný večer v lodnom divadle.

—————————————
3. deň: Belehrad – časový posun +1 hodina
Popoludní autobusová prehliadka a návšteva pevnosti Kalemegdan s úchvatným výhľadom. Fakultatívne: možnosť dokúpenia prehliadky „Nočný Belehrad“ (príplatok 25 € / osoba). O 23.00 h plavba ku Železným vrátam okolo Strieborného jazera.

—————————————
4. deň: Orsova – Turnu Severin
Vystúpenie v Orsova, až do roku 1914 to bolo hraničné miesto dunajskej monarchie. Krátka jazda autobusom (ca. 20 km) a prehliadka malebného mestečka Turnu Severin. O 14.00 h vyplávanie z Kladova a cesta späť s impozantným preplavením sa cez Železné vráta (o 15.00 h). Zábavný program v lodnom divadle.

—————————————
5. deň: Novi Sad
Prechádzka po Novom Sade, druhom najväčšom meste Srbska. Autobusom k obrovskej pevnosti Peterwardein vrátane sprievodcu (príplatok 25 € / osoba). Možnosti nákupov.

—————————————
6. deň: Kalocsa
Ako skala sa týči nad Dunajom Dóm z Puszty. Autobusový transfer do centra a barokového biskupského paláca s knižnicou. Individuálna prechádzka po pešej zóne.

—————————————
7. deň: Esztergom
Ráno plavba cez úsek rieky, ktorý pre jeho tvar volajú dunajské koleno ale aj maďarské Švajčiarsko. Krátka prechádzka k esztergomskému Dómu, jednému z najkrajších maďarských kostolov. Prehliadka Dómu so sprievodcom. Večer ochutnávka vína v lodnom divadle.

—————————————
8. deň: Orsova – Turnu Severin
Príchod do Viedne, vylodenie do 11.00 h.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

V ponuke je jediný termín: 23. – 30. septembra 2016
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 920 € / osoba
2-posteľová kajuta – Horná paluba … 1 390 € / osoba

Služby v cene:

  • Plavba Viedeň – Železné vráta / Turnu Severin – Viedeň vrátane prístavných poplatkov
  • 7 x plná penzia
  • 4 x výlety: Belehrad – návšteva pevnosti so sprievodcom vrátane autobusového transferu (2 h); autobus Orsova – Turnu Severin vrátane pešej prehliadky; Estzergom – prehliadka Dómu so sprievodcom; autobus loď – centrum Kalosce a návšteva Biskupského paláca
  • jedna čiastková masáž (20 min.) alebo jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
  • 3 zábavné večery v Lodnom divadle vrátane jednej ochutnávky vína

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.