4-dňová plavba Viedeň – Budapešť a späť

Predstavte si 4-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť. Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto krátkej pobytovej plavbe, po absolvovaní 366 kilometrov po najväčšej európskej rieke, budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji.

Termíny na rok 2020:
4. apríl, 7. apríl, 14. apríl, 17. apríl (VYPREDANÉ), 16. október (VYPREDANÉ), 22. október, 25. október

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 14.00 h v prístave Nussdorf, menšie občerstvenie a vyplávanie z prístavu o 14.30 h. Plavba cez Národný park Donauauen do Bratislavy, príchod o 18.30 hod, pešia prehliadka so sprievodcom, odchod z Bratislavy o 21.00 hod. Uvítacií večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Budapešť
Ráno vplávame cez tzv. Dunajské koleno, nazývané aj Maďarské Švajčiarsko, popri Vyšehrade a bývalom kráľovskom paláci. Dopoludnia autobusová prehliadka Budapešti (3 hod.) Obed na palube, individuálna popoludňajšia prehliadka Budapešti (transfer do centra a späť zakúpiteľný na palube). O 22.00 hod nočná okružná plavba loďou cez osvetlenú Budapešť a pokračovanie plavby do Ostrihomu.
—————————————
3. deň: Ostrihom / Komárno
Dopoludnia v Ostrihome pešia prehliadka Dómu s najväčším oltárom na svete. Plavba ďalej smer Komárno / Komárom, individuálna prehliadka rodného mesta hudobného skladateľa Franza Lehára. Prehliadka 6 km² veľkej pevnosti Monostori, postavenej Habsburgovcami – možnosť zakúpenia lístku na palube. O 19.00 hod vyplávanie. Ďalšou zastávkou je Gabčíkovo, druhá najväčšia vodná nádrž na Dunaji. Preplavenie lode cez 20 m vysokú komoru bude určite nezabudnuteľným zážitkom! Večer Vás čaká zábavný program v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: Viedeň
O 9.00 hod príchod do Viedne, vylodenie do 10.00 hod.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 269 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 349 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 499 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 539 € / osobu

Služby v cene:

  • 3 x plná penzia (bufetové raňajky, 3-chodový obed, 4-chodová večera, popoludňajšia káva / čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • 4 x výlety v Bratislave, Esztergome, Komárome a Budapešti
  • jedna čiastková masáž (20 min.) alebo jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
  • 1 hydrojet masáž (cca 15 min) na kabínu na hornej / promenádnej palube
  • 2 zábavné programy v lodnom divadle

Príplatky za obsadenie kajuty 1 osobou

Hlavná paluba vzadu … bez príplatku
Hlavná paluba … + 50 %
Horná a Promenádna paluba … + 75 %

Viac osôb v kajute / zľavy

Hlavná paluba (s výnimkou zadnej časti) max. 4 osoby (2 poschodové postele); Horná paluba max 3 osoby.
Zľavy pre 3. / 4. osobu: do 6 rokov … 100% zľava z ceny, do 12 rokov … 50% zľava z ceny.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.