4-dňová plavba Viedeň – Budapešť a späť

Je plavba po Dunaji pre mňa tá správna dovolenka? Nebude ma to veľmi húpať? Zažijem na palube lode niečo ako luxus starých časov? Priveľa otázok? Pri tejto krátkej pobytovej plavbe, po absolvovaní 366 kilometrov po najväčšej európskej rieke, určite nájdete mnohé odpovede!

Termíny: 15. apríl (VYPREDANÉ), 23. apríl (VYPREDANÉ), 18. október (VYPREDANÉ), 21. október, 24. október, 31. október, 3. november 2019

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 14.00 h v prístave Nussdorf, menšie občerstvenie a vyplávanie z prístavu o 14.30 h. Plavba cez Národný park Donauauen do Bratislavy, príchod o 18.30 hod, pešia prehliadka so sprievodcom, odchod z Bratislavy o 21.00 hod. Uvítacií večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Budapešť
Ráno vplávame cez tzv. Dunajské koleno, nazývané aj Maďarské Švajčiarsko, popri Vyšehrade a bývalom kráľovskom paláci. Dopoludnia autobusová prehliadka Budapešti (3 hod.) Obed na palube, individuálna popoludňajšia prehliadka Budapešti (transfer do centra a späť zakúpiteľný na palube). O 22.00 hod nočná okružná plavba loďou cez osvetlenú Budapešť a pokračovanie plavby do Esztergomu.
—————————————
3. deň: Esztergom / Komárno
Dopoludnia v Esztergome pešia prehliadka Dómu s najstarším oltárnym obrazom na svete. Plavba ďalej smer Komárno / Komárom, individuálna prehliadka rodného mesta hudobného skladateľa Franza Lehára. Prehliadka 6 km² veľkej pevnosti Monostori, postavenej Habsburgovcami – možnosť zakúpenia lístku na palube. O 19.00 hod vyplávanie. Ďalšou zastávkou je Gabčíkovo, druhá najväčšia vodná nádrž na Dunaji. Preplavenie lode cez 20 m vysokú komoru bude určite nezabudnuteľným zážitkom! Večer Vás čaká zábavný program v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: Viedeň
O 9.00 hod príchod do Viedne, vylodenie do 10.00 hod.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 299 € / osoba (v termíne 3.11. … 269 € / osoba)
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 378 € / osoba (v termíne 3.11. … 328 € / osoba)
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 528 € / osoba (v termíne 3.11. … 475 € / osoba)
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 564 € / osoba (v termíne 3.11. … 507 € / osoba)

Služby v cene:

  • 3 x plná penzia (bufetové raňajky, 3-chodový obed, 4-chodová večera, popoludňajšia káva / čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • 4 x výlety v Bratislave, Esztergome, Komárome a Budapešti
  • jedna čiastková masáž (20 min.) alebo jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
  • 1 hydrojet masáž (cca 15 min) na kabínu na hornej / promenádnej palube
  • 2 zábavné programy v lodnom divadle

Príplatky za obsadenie kajuty 1 osobou

Hlavná paluba vzadu … bez príplatku
Hlavná paluba … + 50 %
Horná a Promenádna paluba … + 75 %

Viac osôb v kajute / zľavy

Hlavná paluba (s výnimkou zadnej časti) max. 4 osoby (2 poschodové postele); Horná paluba max 3 osoby.
Zľavy pre 3. / 4. osobu: do 6 rokov … 100% zľava z ceny, do 12 rokov … 50% zľava z ceny.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 299 € / osobu Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 378 € / osobu Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 528 € / osobu Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 564 € / osoba

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.