Pobytová plavba Passau – Budapešť a späť – 8 dní

Luxusná 8-dňová plavba po Dunaji Passau – Budapešť – Passau, kde každý deň budete mať výlet v inom meste. V cene je okrem ubytovania na lodi aj plná penzia a dokonca aj preprava vlakom do Passau z akéhokoľvek rakúskeho mesta a späť.
Termíny na rok 2017:

Mimosezóna:
6. 10. – 13. 10. 2017
13. 10. – 20. 10. 2017
Hlavná sezóna:
5. 5. – 12. 5. 2017
12. 5. – 19. 5. 2017
23. 6. – 30. 6. 2017
30. 6. – 7. 7. 2017
21. 7. – 28. 7. 2017
8. 9. – 15. 9. 2017

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mapePoďte s nami na nezabudnuteľnú plavbu po Dunaji z Passau do Budapešti a späť.

1. deň: Passau
Individuálne cestovanie vlakom z Rakúska do Passau a späť do Rakúska. Autobusová doprava od vlaku ICE27 (pricestuje 16:34) na loď. Drobné občerstvenie na privítanie. 4-chodová večera a uvítací večer v lodnom divadle.

—————————————
2. deň: Ybbs, Melk a Dürnstein
Koncert v Nibelungenstadt Ybbs (gotické Staré mesto). Počas obeda plavba do Melku, prehliadka zámku. Podvečerná plavba do Dürnsteinu vo Wachau (svetové kultúrne dedičstvo UNESCO so zrúcaninou hradu, kláštorom a barokovým centrom).

—————————————
3. deň: Bratislava
Prehliadka mesta (1 hod.) a návšteva Katedrály sv. Martina s klenotnicou. Preplavenie cez Gabčíkovo, ktoré je druhým najväčším vodným dielom v Európe.

—————————————
4. deň: Budapešť
V dopoludňajších hodinách plavba cez úsek rieky, ktorý pre jeho tvar volajú Dunajské koleno, ale aj maďarské Švajčiarsko. V Budapešti prehliadka mesta autobusom (3 hod.). Individuálna prehliadka mesta s transferom loď – centrum. Večerná plavba osvetleným mestom.

—————————————
5. deň: Esztergom / Štúrovo / Komárno
Krátka prechádzka k esztergomskému Dómu (1,5 km), jednému z najkrajších maďarských kostolov. Prehliadka Dómu so sprievodcom, následne individuálna návšteva Komárna, rodiska Franza Lehára. Zábavný večer v lodnom divadle.

—————————————
6. deň: Viedeň
Prehliadka mesta (2 hod.) a návšteva Kunsthistorisches Museum, najslávnejšej umeleckej galérie v Rakúsku. Večer ochutnávka kvalitných rakúskych vín v lodnom divadle.

—————————————
7. deň: Grein a Linz
Grein, mesto výrobcov lodí s najstarším (barokovým) divadlom v Rakúsku. V popoludňajších hodinách príchod do Linzu, Európskeho hlavného mesta kultúry 2009. Koncert na Brucknerovom organe v barokovom kostole v Linzi. Návšteva zámku Linz.

—————————————
8. deň: Passau
Vylodenie do 10 h. Autobusový transfer na stanicu Passau k vlaku ICE28 s odchodom o 11:24 hod. Cesta vlakom späť.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.

Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby


Ceny za osobu v mimosezóne:
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 768 € / osobu
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 898 € / osobu
2-posteľová kajuta – Horná paluba … 1 329 € / osobu
2-posteľová kajuta – Promenádna paluba … 1 379 € / osobu

Ceny za osobu v hlavnej sezóne:
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 928 € / osobu
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 1 019 € / osobu
2-posteľová kajuta – Horná paluba … 1 467 € / osobu
2-posteľová kajuta – Promenádna paluba … 1 515 € / osobu

Služby v cene:

 • Výletná plavba Passau – Budapešť – Passau vrátane prístavných poplatkov
 • 7 x ubytovanie s plnou penziou
 • Výlety na brehu:
  - Koncert v Ybbs
  - Vstupné a prehliadka Melk
  - Prehliadky mesta: Bratislava, Budapešť a Viedeň
  - Prehliadka Katedrály v Esztergome
  - Vstupenky na koncert organovej hudby v Linzi
  - Vstupenky do Kunsthistorisches Museum vo Viedni
 • 2 nápoje (0,5 l pivo / pšeničné pivo / voľný alkohol, 1/8 akostné víno, atď.) na obed a večeru
 • jedna čiastková masáž (20 min.) alebo jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
 • 3 zábavné večery v lodnom divadle vrátane jednej ochutnávky vína
 • spiatočný lístok na vlak 2. triedy DB / ÖBB z každého mesta v Nemecku / Rakúsku

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov / približne 9,5 m2) ... 698 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 799 € / osobu) Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) ... 788 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 889 € / osobu) Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ...1 196 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 465 € / osobu) Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ... 1 236 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 496 € / osobu)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód: (povinné) captcha


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.