8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť

Pravá dunajská turistika na luxusnej lodi. Naloďte sa v Passau a preplavte sa postupne cez nádherné dunajské zákutia a zaujímavé mestá až do Budapešti. Cestou späť objavíte každý deň opäť niečo nové.

Termíny plavieb s piatkovým odchodom: 30. augusta (VYPREDANÉ), 13. septembra, 20. septembra, 27. septembra 2019.

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň – piatok: samostatný príjazd do Passau
Príchod na oplotené parkovisko do 16:00 alebo príchod na hlavnú stanicu Passau do 16:45 (napríklad vlakom ICE 27). Autobusový transfer z parkoviska alebo hlavnej stanice k lodi. Približne o 19.00 odchod lode. Privítací večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň – sobota: Melk a Dürnstein
Ráno sa priplavíme do Melku. Návšteva katedrály (voliteľné) a ďalej do Dürnsteinu vo Wachau (podľa slov Rosalynn Carterovej, manželky 39-teho prezidenta USA: „najpôvabnejšie miesto Rakúska“) – zapísané v UNESCO (hrad, opátstvo, barokové centrum).
—————————————
3. deň – nedeľa: Bratislava
Skoro ráno príchod do Bratislavy. Voliteľná pešia prehliadka mesta so sprievodcom (cca 1 hod). Za príplatok vstupenka do Primaciálneho paláca. Individuálna prehliadka mesta a večer vyplávanie smer Budapešť.
—————————————
4. deň – pondelok: Budapešť
Skoro ráno príchod do Budapešti. Pešia prehliadka mesta so sprievodcom (cca 3 hod). Individuálna prehliadka mesta vrátane transferu loďou do centra a späť. Vo večerných hodinách prehliadka krásne vysvieteného centra.
—————————————
5. deň – utorok: Ostrihom – Štúrovo
Ráno príchod do Ostrihomu-Štúrova, prechádzka ku katedrále – bazilike – „Matke všetkých maďarských kostolov“, kde bude komentovaná prehliadka. Individuálna prehliadka rodného mesta Franza Lehára. Zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
6. deň – streda: Viedeň
Autobusový transfer do centra mesta. Voliteľná autobusová prehliadka mestom valčíka. Večera o ochutnávka rakúskych vín v lodnom divadle.
—————————————
7. deň – štvrtok: Grein a Linz
Krátka zastávka v Greine – mestečku lodných kapitánov, v ktorom sa nachádza impozantný zámok Greinburg. VOLITEĽNÉ: Koncert klasickej hudby v jednej z najkrajších renesančných sál Rakúska – v rytierskej sále na zámku Greinburg. Následne presun do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry v roku 2009). Poobede jazda po najstrmšej železnici Európy na Pöstlingberg – vrch týčiaci sa nad Linzom s nádherným výhľadom na mesto a údolie Dunaja. Následne návšteva zámku.
—————————————
8. deň – piatok: vylodenie v Passau
Príchod do Passau okolo 8:00 – vylodenie do 10:00. Autobusový transfer na hlavnú stanicu alebo parkovisko.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Sofistikovaný, medzinárodný štandard so špecialitami Podunajských krajín, najmä Viedenskej kuchyne. Jedlo je primárne pripravované z organických surovín. Na raňajky je pripravený americký bufet s organickým kútikom. Na obed je pripravené ľahké trojchodové menu alebo obedový balíček pre cyklistov. Na večeru je štvorchodové menu. V neskorších popoludňajších hodinách ponúkame čaj alebo kávu a koláče. Okrem toho neskoro večer ponúkame “Primadonna snack”.

O komfortnej kabínkovej lodi MS PRIMADONNA

Jediná na Dunaji s rakúskou vlajkou, bola postavená v Nemecku v roku 1998 a prešla a generálnou opravou v roku 2009. Priestranné zariadenia – len hotelová hala má 60 metrov – sú čulé miesta na stretnutia ľudí a socializáciu, obsahujú panoramatickú reštauráciu “Primo Gusto”, panoramatický bar “Primavera”, vyhliadku na Dunaj “Prima Vista” a divadlo “Primo Teatro”. Na celej lodi je klimatizácia (samostatne nastaviteľná v jednotlivých kajutách). Druhá najväčšia výletná loď na Dunaji je 113,5 metra dlhá a 17,4 metra široká. Architektúra lode robí pobyt na MS Primadonna prvotriedny zážitok, so zaujímavou konštrukciou dvoch trupov (katamarán), 9 metrov vysokou provou meniacou sa na sklo, ako aj sklenenou podlahou na recepcii, upriamujúcou pozornosť na podvodný svet.
Na vonkajšej palube sú jacuzzi, opaľovacie ležadlá a útulné posedenie. Kúpeľná zóna ponúka veľké, vnútorné Jacuzzi, Kneippov šliapací bazén a saunu. Masáže sú dostupné cez rezerváciu vopred.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Cenník podľa typu ubytovania

  • Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 698 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 799 € / osobu)
  • Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 788 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 889 € / osobu)
  • Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) …1 196 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 465 € / osobu)
  • Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 236 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 496 € / osobu)

Služby v cene:

Výletná plavba Passau – Budapešť – Passau zahŕňa:

  • 7x ubytovanie v kajute (sprcha/WC/TV/Tel/sejf/minibar/miesto na sedenie/klimatizácia) a plnou penziou
  • všetky prístavné poplatky
  • súkromné parkovisko Passau vrátane transferu k lodi a z lode (vo fixnom termíne)
  • 3 zábavné večery v lodnom divadle
  • 1 masáž (cca 20 min.) alebo 1 hydrojet-waterbed masáž (cca 15. min) na kabínu.

Výlety a exkurzie:
• Komentovaná prehliadka baziliky v Ostrihome
• Prehliadka v Budapešti (3 hod)
• Transfer loď – pešia zóna – loď v Budapešti v pondelok
• Pešia prehliadka Bratislavy
• Jazda pöstlingbergskou lanovkou v Linzi
• Prehliadka hradu v Linzi

Voliteľné výlety / v balíčku za 68 € na osobu:
- Okružná jazda „Nočná Viedeň“
- Návšteva Primaciálneho paláca v Bratislave a Slovenskej národnej galérie
- Prehliadka opátstva Melk (1,5 km chôdza / vláčik platí sa na mieste)
- Autobusový presun a prehliadka kláštora Klosterneuburg
- Koncert klasickej hudby v zámku v Greine

Výlety je možné (podľa dostupnosti) objednať jednotlivo aj priamo na lodi: 22 € na osobu

Príplatky za obsadenie kabíny jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 25%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 30%
Od 42 do 28 dní pred odchodom 60%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 80%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


****************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov / približne 9,5 m2) ... 698 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 799 € / osobu) Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) ... 788 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 889 € / osobu) Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ...1 196 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 465 € / osobu) Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ... 1 236 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 496 € / osobu)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód: (povinné) captcha


****************************************

Galéria

Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.