8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť

Pravá dunajská turistika na luxusnej lodi. Naloďte sa v Passau a preplavte sa postupne cez nádherné dunajské zákutia a zaujímavé mestá až do Budapešti. Cestou späť objavíte každý deň opäť niečo nové.
Termíny plavieb s piatkovým odchodom: 5. júla, 30. augusta, 13. septembra, 20. septembra a 27. septembra 2019.
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň – piatok: samostatný príjazd do Passau
Príchod na oplotené parkovisko do 16:00 alebo príchod na hlavnú stanicu Passau do 16:45 (napríklad vlakom ICE 27). Autobusový transfer z parkoviska alebo hlavnej stanice k lodi. Približne o 19.00 odchod lode. Privítací večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň – sobota: Melk a Dürnstein
Ráno sa priplavíme do Melku. Návšteva katedrály (voliteľné) a ďalej do Dürnsteinu vo Wachau (podľa slov Rosalynn Carterovej, manželky 39-teho prezidenta USA: „najpôvabnejšie miesto Rakúska“) – zapísené v UNESCO (hrad, opátstvo, barokové centrum).
—————————————
3. deň – nedeľa: Bratislava
Skoro ráno príchod do Bratislavy. Voliteľná pešia prehliadka mesta so sprievodcom (cca 1 hod). Za príplatok vstupenka do Primaciálneho paláca. Individuálna prehliadka mesta a večer vyplávanie smer Budapešť.
—————————————
4. deň – pondelok: Budapešť
Skoro ráno príchod do Budapešti. Pešia prehliadka mesta so sprievodcom (cca 3 hod). Individuálna prehliadka mesta vrátane transferu loďou do centra a späť. Vo večerných hodinách prehliadka krásne vysvieteného centra.
—————————————
5. deň – utorok: Ostrihom – Štúrovo
Ráno príchod do Ostrihomu-Štúrova, prechádzka ku katedrále – bazilike – „Matke všetkých maďarských kostolov“, kde bude komentovaná prehliadka. Individuálna prehliadka rodného mesta Franza Lehára. Zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
6. deň – streda: Viedeň
Autobusový transfer do centra mesta. Voliteľná autobusová prehliadka mestom valčíka. Večera o ochutnávka rakúskych vín v lodnom divadle.
—————————————
7. deň – štvrtok: Grein a Linz
Krátka zastávka v Greine – mestečku lodných kapitánov, v ktorom sa nachádza impozantný zámok Greinburg. VOLITEĽNÉ: Koncert klasickej hudby v jednej z najkrajších renesančných sál Rakúska – v rytierskej sále na zámku Greinburg. Následne presun do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry v roku 2009). Poobede jazda po najstrmšej železnici Európy na Pöstlingberg – vrch týčiaci sa nad Linzom s nádherným výhľadom na mesto a údolie Dunaja. Následne návšteva zámku.
—————————————
8. deň – piatok: vylodenie v Passau
Príchod do Passau okolo 8:00 – vylodenie do 10:00. Autobusový transfer na hlavnú stanicu alebo parkovisko.


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Sofistikovaný, medzinárodný štandard so špecialitami Podunajských krajín, najmä Viedenskej kuchyne. Jedlo je primárne pripravované z organických surovín. Na raňajky je pripravený americký bufet s organickým kútikom. Na obed je pripravené ľahké trojchodové menu alebo obedový balíček pre cyklistov. Na večeru je štvorchodové menu. V neskorších popoludňajších hodinách ponúkame čaj alebo kávu a koláče. Okrem toho neskoro večer ponúkame “Primadonna snack”.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná na Dunaji s rakúskou vlajkou, bola postavená v Nemecku v roku 1998 a prešla a generálnou opravou v roku 2009. Priestranné zariadenia – len hotelová hala má 60 metrov – sú čulé miesta na stretnutia ľudí a socializáciu, obsahujú panoramatickú reštauráciu “Primo Gusto”, panoramatický bar “Primavera”, vyhliadku na Dunaj “Prima Vista” a divadlo “Primo Teatro”. V celej lodi je klimatizácia (samostatne nastaviteľná v jednotlivých kajutách). Druhá najväčšia výletná loď na Dunaji je 113,5 metra dlhá a 17,4 metra široká. Architektúra lode robí pobyt na MS Primadonna prvotriedny zážitok, so zaujímavou konštrukciou dvoch trupov (katamarán), 9 metrov vysokou provou meniacou sa na sklo, ako aj sklenenou podlahou na recepcii, upriamujúcou pozornosť na podvodný svet.
Na vonkajšej palube sú jacuzzi, opaľovacie ležadlá a útulné posedenie. Kúpeľná zóna ponúka veľké, vnútorné Jacuzzi, Kneippov šliapací bazén a saunu. Masáže sú dostupné cez rezerváciu vopred.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby


Cenník podľa typu ubytovania

  • Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 698 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 799 € / osobu)
  • Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 788 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 889 € / osobu)
  • Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) …1 196 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 465 € / osobu)
  • Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 236 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 496 € / osobu)

Služby v cene:

Výletná plavba Passau – Budapešť – Passau zahŕňa:

  • 7x ubytovanie v kajute (sprcha/WC/TV/Tel/sejf/minibar/miesto na sedenie/klimatizácia) a plnou penziou
  • všetky prístavné poplatky
  • súkromné parkovisko Passau vrátane transferu k lodi a z lode (vo fixnom termíne)
  • 3 zábavné večery v lodnom divadle
  • 1 masáž (cca 20 min.) alebo 1 hydrojet-waterbed masáž (cca 15. min) na kabínu.

Výlety a exkurzie:
• Komentovaná prehliadka baziliky v Ostrihome
• Prehliadka v Budapešti (3 hod)
• Transfer loď – pešia zóna – loď v Budapešti v pondelok
• Pešia prehliadka Bratislavy
• Jazda pöstlingbergskou lanovkou v Linzi
• Prehliadka hradu v Linzi

Voliteľné výlety / v balíčku za 68 € na osobu:
- Okružná jazda „Nočná Viedeň“
- Návšteva Primaciálneho paláca v Bratislave a Slovenskej národnej galérie
- Prehliadka opátstva Melk (1,5 km chôdza / vláčik platí sa na mieste)
- Autobusový presun a prehliadka kláštora Klosterneuburg
- Koncert klasickej hudby v zámku v Greine
Výlety je možné (podľa dostupnosti) objednať jednotlivo aj priamo na lodi: 22 € na osobu

Príplatky za obsadenie kabíny jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 25%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 30%
Od 42 do 28 dní pred odchodom 60%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 80%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 90%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) … 698 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 799 € / osobu) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 788 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 889 € / osobu) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 196 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 465 € / osobu) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 236 € na osobu platí pre termín 27. 9. (ostatné termíny 1 496 € / osobu)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Začalo nám chodiť extrémne veľa spamu, preto Vás prosíme o jednoduchý výsledok. Napíšte výsledok iba číslovkou: jedna+dva=? 


Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.