Cyklistická 8-dňová plavba Passau – Belehrad – Viedeň

Pravá dunajská turistika v kombinácii loď a bicykel. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklocesty v inom meste.
Bicykel (aj e-bike) si môžete prenajať aj priamo na lodi alebo si môžete vziať vlastný (bez dodatočného poplatku ale na vlastnú zodpovednosť).

Termíny plavieb na rok 2020:
21. mája a 8. októbra

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa cykloplavby na mape1. deň – štvrtok: samostatný príjazd do Passau (dĺžka cyklotúry 20 km)
Individuálny príchod do Passau a prevzatie prenajatých bicyklov. Ohradené parkovacie miesto na okraji mesta Passau. Testovanie bicyklov na cyklotrase Inn-bike na hrad Wernstein (20 km). Prenocovanie v 3*** hoteli (napríklad Dormero alebo IBB).
—————————————
2. deň – piatok: cyklotúra PASSAU – OBERMÜHL (50 KM)
Presun batožiny z hotela na loď. Cyklotrasa priamo z hotela v Passau cez údolie Horného Dunaja okolo Engelhartszell a do svetového dedičstva UNESCO Schlögener Schlinge. Tento zalesnený, riedko osídlený meander je považovaný za jeden z najkrajších úsekov Dunaja v roku 2007. Pokračujeme smerom k trajektu na Obermühl, kde je už kotvená MS Primadonna. Posádka na Vás bude čakať s uvítacím občerstvením. Kabíny, uvítacia večera a prezentácia posádky na ceste do Bratislavy.
—————————————
3. deň – sobota: Bratislava – Schloss Hof (38 alebo 46 km)
Pohodlný cyklovýlet aj cez nový cyklistický most do Rakúska (prezývaný tiež Most Chucka Norrisa ;-) , do veľkolepého paláca cisárovnej Márie Terézie v Schlosshofe (významné barokové záhrady) a späť do Bratislavy. ALEBO športovejšia alternatíva cez Hainburg a Národný park Donauauen na Schloss Hof a späť do Bratislavy.
—————————————
4. deň – nedeľa: Budapešť (20 km)
Celý deň je k dispozícii na prehliadku pamiatok v Budapešti. Ráno prehliadka mesta autobusom (v cene – priamo z lode) po obede vás cyklistické pruhy v maďarskej metropole pozývajú na individuálnu návštevu.
—————————————
5. deň – pondelok: MOHÁCS (45 KM)
Spiatočná cesta cez národný park Duna-Dráva Nemzeti a do centra historického mesta. Zastávka na hraniciach EÚ na hraničné kontroly a pokračovanie smerom na Belehrad.
—————————————
6. deň – utorok: BELGRAD & NOVI SAD (30 KM)
Príchod ráno do srbskej metropoly. V dopoludňajších hodinách výlet na bicykli v Belehrade a čas na individuálnu návštevu. MS Primadonna vyráža o 13:30 smerom na Novisad – pre vás zaujímavá prehliadka mesta začína autobusom a pešo (transfer do Nového Sadu do Primadony). Neskorá večera na palube a pokračovanie v plavbe.
—————————————
7. deň – streda: BAJA (30 KM)
Baja nie je len domovom známej rybej polievky, ale často sa označuje ako jedno z najkrajších malých miest v regióne. Cyklotrasa vedie priamo do centra, kde sú početné vynikajúce zmrzlinové salóny a „staré viedenské kaviarne“. Prípadne je tu spiatočný výlet na ostrov Sugovica a na ostrov Petofi.
—————————————
8. deň – štvrtok: VAC, RUNDTOUR SZENTENDRE (30 KM)
Z krásneho mesta Vac sa dostanete trajektom na druhý breh (platí sa na mieste). Spočiatku po miernej ceste do Tahitótfalu a Léanyfalu, potom po krásnej cyklotrase do „umeleckej dediny“ Szentendre s jej farebnými domami, barokovými budovami a úzkymi ulicami. Na brehu Dunaja sa nachádza veľa stánkov, kde sa predávajú umelecké výrobky, miestne špeciality a nápoje. Návrat na loď je rovnakou cestou.
—————————————
piatok: Vylodenie vo Viedeň-Nussdorf a autobusovou dopravou (vrátane bicykla) na zaparkované auto v Passau (okolo 13:30). Individuálna cesta domov.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej cyklo plavbe po Dunaji z Passau do Viedne. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Termín: (povinné)

Vyberte si typ ubytovania:
 Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, ľahké trojchodové obedové meun alebo obedový balíček pre cyklistov, štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Cenník podľa typu ubytovania

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov / približne 9,5 m2) … 798 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 929 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 398 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 498 € na osobu
 • Požičanie bicykla so sedlovými taškami (7 prevodový s pedálovou brzdou alebo 21 prevodový s brzdami na riaditkách) … +72 €
 • Elektrobicykel so sedlovými taškami /na požiadanie (21 prevodový s brzdami na riaditkách) … +160 €

Služby v cene:

 • Výletná plavba Passau – Belehrad – Viedeň zahŕňa:
 • 1 x nocľah s polpenziou v 3*** hoteli v Passau
 • cyklotúra Passau – Belgrad – Viedeň 7x plná penzia (začína večerou na 2. deň) v rezervovanej 2-posteľovej kabíne DU/WC/TV/Tel/trezor/Minibar/ posedenie / klimatizácia
 • o denne raňajky formou amerického bufetu
  o denne trojchodový obed alebo obedový balíček pre cyklistov
  o denne poobedňajšia káva alebo čaj s koláčom
  o denne štvorchodová večera
  o denné nočné občerstvenie v Panorama bare

 • uvítacie občerstvenie a welcome drink na palube
 • všetky prístavné poplatky
 • jedna čiastočná masáž tela (približne 20 minút) alebo jedna hydrojet masáž rovnako ako aj 1 oholenie fúzov pre kabínu na hlavnej palube
 • denné informácie o trase na nasledujúci cyklistický deň
 • detailné popisy trás a cyklistické mapy s GPS údajmi
 • cyklotrasa Kobling – Obermühl
 • prehliadka mesta Budapešť
 • prehliadka mesta Belgrad a transfer do Novi Sad
 • parkovanie v Passau počas celej plavby
 • autobusová preprava z Viedne do Passau (z lode k autu na parkovisku)

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
hlavná paluba vzadu + 25%;
hlavná paluba + 50%;
horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kabíny na hlavnej palube (okrem tej vzadu) je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3.-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; nad 12 rokov … 25%.

Dodatočné príplatky

• Požičanie bicykla so sedlovými taškami (7 prevodový s pedálovou brzdou alebo 21 prevodový s brzdami na riaditkách) … +72 €
• Elektrobicykel (21 prevodový s brzdami na riaditkách) … +160 €
• Nápojový balík (nealkoholické nápoje, káva / čaj, otvorené vína, pivo) … +169 €

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

DOBRÉ VEDIEŤ …

 • Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.
 • Vlastný bicykel bez dodatočného poplatku ale na vlastnú zodpovednosť.
 • Požiadavky na vstup: Pre občanov EÚ si táto plavba po Dunaji nevyžaduje žiadne zvláštne vízové formality. Váš pas musí byť platný po ukončení cesty. Občania iných krajín podliehajú rôznym predpisom (a nákladom); Prosím, informujte sa vopred.
 • Každý účastník je osobne zodpovedný za to, že meno bolo pri rezervácii správne uvedené podľa cestovného pasu. Deti potrebujú vlastný cestovný pas. Na uľahčenie hraničných kontrol potrebujeme údaje z cestovného pasu pred začatím cesty.
 • Cyklistické oblečenie je k dispozícii v našej palubnej predajni

Galéria


Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.