Cyklistická 8-dňová plavba Passau – Belehrad – Viedeň

Pravá dunajská turistika v kombinácii loď a bicykel. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklocesty v inom meste.
Bicykel (aj e-bike) si môžete prenajať aj priamo na lodi alebo si môžete vziať vlastný (bez dodatočného poplatku ale na vlastnú zodpovednosť).
Termíny plavieb na rok 2019: 30. mája (VYPREDANÉ) a 3. októbra 2019 (VYPREDANÉ)

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa cykloplavby na mape1. deň – štvrtok: samostatný príjazd do Passau (dĺžka cyklotúry 20 km)
Individuálny príchod do Passau a prevzatie prenajatých bicyklov. Ohradené parkovacie miesto na okraji mesta Passau. Testovanie bicyklov na cyklotrase Inn-bike na hrad Wernstein (20 km). Prenocovanie v 3*** hoteli (napríklad Dormero alebo IBB).
—————————————
2. deň – piatok: cyklotúra Schlögen – Linz (54 km)
Preprava batožiny z hotela na loď a cyklovýlet k lodi. Nalodenie a vyplávanie o 10.30 hod. Check-in v popoludňajších hodinách. Obed na palube. Zo Schlögenu pozdĺž Dunaja na cyklistickej trase bez áut. Cez Schlögener Schlinge do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry 2009) a nalodenia na loď.
—————————————
3. deň – sobota: Bratislava – Schloss Hof (38 alebo 46 km)
Pohodlný cyklovýlet aj cez nový cyklistický most do Rakúska (prezývaný tiež Most Chucka Norrisa ;-) , do veľkolepého paláca cisárovnej Márie Terézie v Schlosshofe (významné barokové záhrady) a späť do Bratislavy. ALEBO športovejšia alternatíva cez Hainburg a Národný park Donauauen na Schloss Hof a späť do Bratislavy.
—————————————
4. deň – nedeľa: Budapešť a Moháč (18 alebo 42 km)
Individuálna prehliadka Budapešti na bicykli (98% bez áut / cca 18 km) alebo voliteľná autobusom (cca 3 h / rezervácia možná priamo na palube). ALEBO športová alternatíva k Szentendre & späť. Neskorá zastávka v Moháči na schengenských hraniciach pre pasovú kontrolu.
—————————————
5. deň – pondelok: Belehrad a Novi Sad (14 km)
Cyklojazda cez centrum mesta Belehrad, na hrad Kalemegdan a ostrov Save. Neskôr transfer autobusom (cca 75 min.) na loď v Novom Sade.
—————————————
6. deň – utorok: Moháč (45 km)
Zastávka na EÚ hranici kvôli hraničnej pasovej kontrole a ďalej do centra mesta. Okružná cesta cez Národný park Nemzeti.
—————————————
7. deň – streda: Ostrihom / Štúrovo a Komárno (56 km) (53 alebo 22 km)
Odchod z Ostrihomu, jazda na bicykli cez malé, zasnené miesta na nádhernej vyvýšenej ceste bez áut, čiastočne pozdĺž Dunaja, popri Moči do Komárna, a na jeho hrad.
—————————————
8. deň – štvrtok: vylodenie vo Viedni
Vystupovanie vo Viedni-Nussdorf a autobusový transfer (vrátane bicyklov) do zaparkovaného automobilu v Passau (okolo 13.30 hod). Individuálna cesta domov.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, ľahké trojchodové obedové meun alebo obedový balíček pre cyklistov, štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Cenník podľa typu ubytovania

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov / približne 9,5 m2) … 598 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 748 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 026 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 076 € na osobu

Služby v cene:

 • Výletná plavba Passau – Belehrad – Viedeň zahŕňa:
 • 1 x nocľah s polpenziou v 3*** hoteli v Passau
 • 6 nocí s plnou penziou v kabíne so sprchou/WC/TV/Tel/Safe/Bar/AC v rezervovanej kategórii
 • o denne raňajky formou amerického bufetu
  o denne trojchodový obed alebo obedový balíček pre cyklistov
  o denne poobedňajšia káva alebo čaj s koláčom
  o denne štvorchodová večera
  o denné nočné občerstvenie v Panorama bare

 • všetky prístavné poplatky
 • jedna čiastočná masáž tela (približne 20 minút) alebo jedna hydrojet masáž rovnako ako aj 1 oholenie fúzov pre kabínu na hlavnej palube
 • denné informácie o trase na nasledujúci cyklistický deň
 • detailné popisy trás a cyklistické mapy s GPS údajmi
 • autobusový transfer Belehrad – Novi Sad
 • parkovanie v Passau počas celej plavby
 • autobusová preprava z Viedne do Passau (z lode k autu na parkovisku)

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
hlavná paluba vzadu + 25%;
hlavná paluba + 50%;
horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kabíny na hlavnej palube (okrem tej vzadu) je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3.-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; nad 12 rokov … 25%.

Dodatočné príplatky

• Požičanie bicykla so sedlovými taškami (7 prevodový s pedálovou brzdou alebo 21 prevodový s brzdami na riaditkách) … 68 €
• Elektrobicykel (21 prevodový s brzdami na riaditkách) … 150 €
• Nápojový balík (nealkoholické nápoje, káva / čaj, otvorené vína, pivo) … 144 €
• VIP večera s kapitánom (vrátane aperitívu, nápojov, malých suvenírov a lodnej prehliadky) … 25 €

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Galéria


Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.