Cyklistická ľahšia 8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť

Dunajská turistika v kombinácii loď a bicykel. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklotrasy v inom meste. Je to unikátny cyklovýlet bez nutnosti zmeny hotela. Bicykel si môžete požičať priamo na lodi. Ak by ste chceli viac bicyklovania, využite druhú verziu tejto cykloplavby pre náročnejších.
Termíny plavieb na rok 2020: 24. apríla, 1. mája, 26. júna, 18. septembra, 25. septembra, 2. októbra

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa cykloplavby na mape1. deň – piatok: samostatný príjazd do Passau
Príchod do cca. 16:00hod. k lodi alebo na ohradené parkovisko* pri Donau Touristik Infopoint. Stretnutie a prevoz* (osoby & batožina) z parkoviska k lodi. Uvítací snack od cca 16.00 hod na lodi, uvítacia večera a predstavenie posádky, okolo 20.00hod vyplávanie! (ŽIADNA zľava za nevyužitie).
—————————————

2. deň – sobota: cyklotúra Melk – Krems(dĺžka cyklotúry 37 km)
Individuálny bicyklový výlet cez Wachau okolo Spitz / Weißenkirchen až do Dürnstein (opátstvo, zrúcanina hradu) ako aj 1000-ročné mesto svetového dedičstva UNESCO, kde MS Primadonna na vás bude čakať.
—————————————

3. deň – nedeľa: cyklotúra Bratislava – Devín – Schloss Hof (38 km)
Prehliadka mesta so sprievodcom. Preveziete sa po dunajskej cyklotrase na Devín (hradná zrúcanina / Národný pamätník Slovenska) a pozdĺž Moravy cez most pre chodcov do paláca cisárovnej Márie Terézie (návšteva, veľký park); späť na loď. Možnosť objednania komentovanej prehliadky po centre mesta.
—————————————

4. deň – pondelok: prehliadka v Budapešti (18 km)
Ráno autobusová prehliadka Budapešti (možnosť priobjednania na lodi) priamo z lodného prístaviska (dĺžka približne 3 hodiny s pobytom v centre mesta približne 1,5 hodiny a transferom späť na MS Primadonna). Alebo možnosť ísť na cyklistický výlet po veľmi dobre značených cyklocestách v Budapešti – papierové info mapy budú k dispozícii.
—————————————

5. deň – utorok: cyklotúra Ostrihom – Komárno (55 km)
Voliteľné: návšteva katedrály v Ostrihome. Po dunajskej cyklotrase cez malebné záplavové oblasti a barokové mestá do Moče a Komárna, najväčšej uhorskej pevnosti. Zábavný večer v divadle.
—————————————
6. deň – streda: Viedeň (20 km)
Viedeň je pre cyklistov jedným z najpriateľskejších miest strednej Európy. Priamo z lode sa dostanete po ulici Ringstraße (bez áut) a na bicykloch cez centrum (mapu Vám poskytneme). Po večeri ochutnávka vín v lodnom divadle.
—————————————
7. deň – štvrtok: Grein – Linz (56 km)
Klasický koncert Hits v Greinburgu. Cyklotrasa popri Dunaji od Greinu, okolo hradu Dornach, až po opátstvo Baumgartenberg a povedľa Enns, sa priveziete až do najstaršieho mesta Rakúska – do Linzu. Vrátenie požičaných bicyklov..
—————————————
8. deň – piatok: vylodenie v Passau
Príchod do Passau okolo 8:00 – po raňajkách (do 10:00), autobusový transfer na hlavnú stanicu alebo parkovisko (ak objednané).

Cenník podľa typu ubytovania

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 719 € na osobu platí pre termín 2. 10. 2020 (ostatné termíny 819 € / osobu)
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 839 € na osobu platí pre termín 2. 10. 2020 (ostatné termíny 919 € / osobu)
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 269 € na osobu platí pre termín 2. 10. 2020 (ostatné termíny 1 459 € / osobu)
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 329 € na osobu platí pre termín 2. 10. 2020 (ostatné termíny 1 559 € / osobu)
 • E- Bike so sedlovou taškou/ na požiadanie (21-prevodový s brzdami na riaditkách) … 160 €

Dodatočné príplatky

• Nápojový balík (nealkoholické nápoje, káva / čaj, otvorené vína, pivo) … 169 €

Služby v cene:

 • Výletná plavba Passau – Budapešť – Passau zahŕňa všetky prístavné poplatky
 • • 7 nocí v dvojitej kajute so sprchou/WC/TV/AC v rezervovanej kategórii o uvítacie občerstvenie v dni príchodu o denne raňajky formou amerického bufetu o denne trojchodový obed alebo obedový balíček pre cyklistov o denne, poobedňajšia káva alebo čaj s koláčom o denne štvorchodová večera o denné nočné občerstvenie
  • privátne parkovisko v Passau (nestrážené, na oplotenom pozemku) & transfer z parkoviska /Infopoint na loď v deň príchodu & v deň odchodu k Infopoint
  • všetky prístavné poplatky
  • požičanie bicykla so sedlovými taškami (7-prevodový s pedálovou brzdou alebo 21-prevodový s brzdami na riaditkách)
  • jedna masáž (približne 20 minút) alebo jedna hydrojet masáž na kabínu (cca. 15 min)
  • denné informácie o trase na nasledujúci cyklistický deň (aj s GPS)
  • detailné popisy trás a cyklistické mapy
  • Prehliadka Bratislavy
  • Klasické hity Koncert Grein

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
hlavná paluba vzadu + 25%; hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele).
Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; nad 12 rokov … 25%.

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na ľahšej cyklistickej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si typ ubytovania:
 Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji. Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami. Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pôdorys kajuty na hlavnej palube Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá. Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, ľahké trojchodové obedové meun alebo obedový balíček pre cyklistov, štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m. Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry. Technické údaje: Dĺžka: 113,5 m Šírka: 17,4 m Rýchlosť: 17 uzlov Motory: 2 hlavné, 3 pomocné Klíma: 2 hlavné klímy Ponor: 1,7 m Fixný bod nad vodou: 8,2 m Kapacita: 160 pasažierov Počet kajút: 80 Počet členov posádky: 47 Počet palúb: 4 Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA

Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.