Cyklistická 8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť

Pravá dunajská turistika v kombinácii loď a bicykel. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklotrasy v inom meste. Prehliadky Viedne, Bratislavy a Budapešti máte už v cene. Bicykel (aj e-bike) si môžete prenajať priamo na lodi alebo si môžete vziať vlastný (bez dodatočného poplatku ale na vlastnú zodpovednosť). Pre tých, čo chcú menej bicyklovať máme v ponuke ľahšiu variantu cyklistiky.
Termíny plavieb na rok 2020:
8. alebo 15. mája, 3., 10. alebo 31 júla, 7., 14., 21., alebo 28. augusta, 4. alebo 11. septembra

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+ Trasa cykloplavby na mape

1.deň – piatok: individuálny príjazd do Passau

Príchod do Passau na loď alebo oplotené parkovisko pri turistickom informačnom centre Donau Touristik do 16:00.
Požičanie bicykla na informáciách. Prechádzka starým mestom k lodi. Hromadný presun* (osoby a batožina) z parkoviska na loď. (ŽIADNA zľava za nevyužitie).
Uvítacie občerstvenie je ponúkané na palube od 16:00. Kapitánska večera so štvorchodovým menu a s predstavením posádky o 20:00.

2. deň – sobota: cyklotrasa Schlögen – Linz (dĺžka 55 km)

Ráno distribúcia požičaných bicyklov v Schlögenskom ohybe. Samostatná cyklotrasa cez neobývané úzke údolie pri Kaiserau do Ottensheimua ďalej do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry 2009).

3. deň – nedeľa: cyklotrasa Tulln – Viedeň (36 alebo 52 km)

Individuálna návšteva Múzea Egona Schieleho a Výstavy kvetov (so 65 záhradami) v Tullne. Pokračuje sa cyklotrasou z Tullnu („mesto kvetov“), s nádherným pohľadom na predhorie Viedenského lesa (Wiener Wald), popri Klosterneuburgu (kláštor – rakúsky Escorial) do Viedne. Samostatná prehliadka vo Viedni alebo prehliadka mesta na bicykli (95 % po cyklistických chodníkoch – informácie dostupné na lodi). Po večeri, okolo 20:30, začína autobusová prehliadka mestom – „Nočná Viedeň“.

4. deň – pondelok: cyklotrasa Komárno – Ostrihom (56 km)

Odchod z Komárna, jazda na bicykli po ľavom brehu cez malé, zasnené miesta na nádhernej vyvýšenej ceste bez áut, čiastočne pozdĺž Dunaja, popri Moči do Ostrihomu.

5. deň – utorok: prehliadka v Budapešti / cyklistický okružný výlet na Margitin ostrov (22 km)

Doobeda prehliadka Budapešti priamo z lode (dĺžka približne 3 hod). Poobede možnosť ísť na cyklistický okružný výlet po 8 km dlhej cyklotrase, ktorá je úplne bez áut, na Margitin ostrov v Budapešti. Je to nádherná rekreačná zóna uprostred mesta.

6. deň – streda: prehliadka Bratislavy a cyklotúra na Devín (33 km)

Sprevádzaná prehliadka Bratislavy priamo z lode (1 hod). Potom po Dunajskej cyklistickej trase na Devín – Slovenskú národnú pamiatku. Prejdite cez nový cyklistický most do Rakúska (prezývaný tiež Most Chucka Norrisa ;-) , do veľkolepého paláca cisárovnej Márie Terézie v Schlosshofe (významné barokové záhrady) a späť do Bratislavy.

7. deň – štvrtok: cyklotrasa Krems – Pöchlarn (48 km)

Cyklotrasa popri Dunaji v regióne Wachau z Kremsu (Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO) cez Dürnstein (zámok, starobylé centrum), cez vínne dedinky Weißenkirchen a Spitz do Melku (kláštor) a ďalej do Pöchlarnu.

8. deň – piatok: vylodenie sa v Passau

Príchod do Passau okolo 8:00 – po raňajkách (približne o 9:00), autobusový transfer na hlavnú stanicu alebo parkovisko (ak objednané).

Ubytovanie priamo na lodi

Interiér kajuty na hornej palube Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji. Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami. Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha cca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné. Pôdorys kajuty na hlavnej palube Kajuty na hornej palube – rozloha cca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá. Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia na lodi

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, ľahké trojchodové obedové menu alebo obedový balíček pre cyklistov a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív. Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m. Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry. Technické údaje: Dĺžka: 113,5 m Šírka: 17,4 m Rýchlosť: 17 uzlov Motory: 2 hlavné, 3 pomocné Klíma: 2 hlavné klímy Ponor: 1,7 m Fixný bod nad vodou: 8,2 m Kapacita: 160 pasažierov Počet kajút: 80 Počet členov posádky: 47 Počet palúb: 4 Výletná loď Primadonna a plán paluby

Cenník podľa typu ubytovania na lodi

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / cca 9,5 m2) … 879 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / cca 11,5 m2) … 999 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba ECO* (2 postele, balkón, cca 16,5 m2) … 1 399 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16,5 m2) … 1 469 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba ECO* (2 postele, balkón / cca 16,5 m2) … 1 499 € na osobu
 • 2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba (2 postele, balkón / cca 16,5 m2) … 1 569 € na osobu

ECO* – kajuty v zadnej časti lode, citeľné zvuky z lodných motorov a ventilácie.
ECO na hlavnej a promenádnej palube sú pre 2020 vypredané

Dodatočné príplatky

• Požičanie bicykla so sedlovými taškami (7 prevodový s pedálovou brzdou alebo 21 prevodový s brzdami na riaditkách) … 72 €
• Elektrobicykel (21 prevodový s brzdami na riaditkách) … 160 €
• Parkovanie na oplotenom parkovisku v Passau a transfer na/z lode max. 2 ľudia – 1 parkovacie miesto … 35 €, transfer každej ďalšej osoby … 12 €
• Nápojový balík (nealkoholické nápoje, káva / čaj, otvorené vína, pivo) … 169 €
• VIP večera s kapitánom (vrátane aperitívu, nápojov, malých suvenírov a lodnej prehliadky) … 25 €

Služby v cene:

 • 7 nocí s plnou penziou v kabíne so sprchou/WC/TV/AC vo zvolenej kategórii
  • uvítacie občerstvenie v deň príchodu
  • denne raňajky formou amerického bufetu
  • denne trojchodový obed alebo obedový balíček pre cyklistov
  • denne poobedňajšia káva alebo čaj s koláčom
  • denne štvorchodová večera
  • denné nočné občerstvenie v Panorama bare
 • súkromné parkovisko Passau (nestrážené, na oplotenom pozemku) a odvoz batožiny z parkoviska na loď v deň príchodu
 • všetky prístavné poplatky
 • jedna čiastočná masáž tela (približne 20 minút) alebo jedna hydrojet masáž
 • denné informácie o trase na nasledujúci cyklistický deň
 • detailné popisy trás a cyklistické mapy s GPS údajmi
 • autobusová komentovaná prehliadka „Viedeň v noci“
 • komentovaná prehliadka v Budapešti
 • komentovaná prehliadka v Bratislave

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu + 25%; hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele).
Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3.-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; nad 12 rokov … 25%.

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Cyklistickej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si typ ubytovania:
 Hlavná paluba vzadu ECO (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) … 879 € / osobu) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 999 € / osobu Horná paluba ECO* (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 399 € / osobu Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 469 € / osobu Promenádna paluba ECO* (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 499 € / osobu Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 569 € / osobu

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

GALÉRIA

Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.