Cyklistická 8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť (2021)

Najkrajšie úseky Európskej cyklotrasy č. 6 zažijete na tejto aktívnej dovolenke na Dunaji bez zvláštneho úsilia! Wachau, ohyb Dunaja alebo cyklotrasy bez automobilov cez Viedeň a Budapešť patria medzi najkrajšie cyklotrasy v Európe! – Cestujete pohodlne, hotel 1. triedy cestuje s vami. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklotrasy v inom meste. Bicykel (aj e-bike) si môžete prenajať priamo na lodi alebo si môžete vziať vlastný (bez dodatočného poplatku ale na vlastnú zodpovednosť).
Termíny plavieb na rok 2021:
- Hlavná sezóna: 7. – 14. mája; 28. mája – 4. júna; 16. – 23. júla; 30. júla – 6. augusta; 13. – 20. augusta; 10. – 17. septembra; 17. – 24. september
- Mimo sezóna: 24. september – 1. október; 1. – 8. októbra

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz Foto cyklistická 8-dňová plavba Passau – Budapešť

Program plavby

1. deň: individuálny príjazd do Passau
Príchod do Passau na loď alebo oplotené parkovisko pri turistickom informačnom centre Donau Touristik do 16:00. Požičanie bicykla na informáciách. Transfer na loď | Uvítacie občerstvenie od 16:00
—————————————
2. deň: cyklotrasa Schlögen – Linz (dĺžka 56 km)
Samostatná cyklotrasa cez neobývané úzke údolie pri Kaiserau na barokový trh v Aschachu a ďalej a do Ottensheimu alebo Linzu (Európske hlavné mesto kultúry 2009).
—————————————
3. deň: cyklotrasa Tulln – Viedeň (31 km)
Individuálna návšteva Múzea Egona Schieleho (16 originálov) | s krásnym výhľadom na úpätie Viedenských lesov do Viedne | Prehliadka alebo individuálna „prehliadka mesta na bicykli vo Viedni“ | Večerná prehliadka mesta autobusom z Nussdorfer Platz.
—————————————
4. deň: cyklotrasa Komárno – Ostrihom – Budapešť (56 km)
Na priehradných chodníkoch bez áut cez malé zasnené miesta ako Moča do Ostrihomu / Štúrova, návšteva katedrály | Pokračujte ohybom Dunaja | Vstup do jasne osvetlenej maďarskej metropoly.
—————————————
5. deň – utorok: Budapešť (22 km)
Prehliadka Budapešti / výlet na bicykli na Margitin ostrov alebo prehliadka mesta autobusom (3 hodiny) skvelé tipy na cykloturistiku po cyklotrasách bez automobilov cez centrum | Náš tip pre aktívnych ľudí: túra na bicykli do Szentendre (55 km h & r).
—————————————
6. deň – streda: Bratislava (33 / 48 km)
Okružná prehliadka Bratislavy: prehliadka mesta so sprievodcom Bratislava (1 hodina) | na dunajskej cyklotrase do Devína, národnej pamiatky Slovenska | cez Marchauen k zámku Schloss Hof (A) | rovnakou cestou späť alebo veľká okružná túra po dunajskej cyklotrase cez Hainburg späť do Bratislavy.
—————————————
7. deň – štvrtok: Melk / Emmersdorf Grein (48 km)
Na ľavom brehu popri Marbachu | cez Strudengau do Ybbs a kapitánskeho mesta lodí Grein.
—————————————
8. deň – piatok: Passau
Vylodenie do 10:00 | Autobusom presun na parkovisko / vlakovú stanicu

Ceny podľa typu ubytovania na osobu

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 729 € (v hlavnej sezóne 879 €)
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 859 € (v hlavnej sezóne 999 €)
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 339 € (v hlavnej sezóne 1 469 €)
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 439 € (v hlavnej sezóne 1 569 €)

Dodatočné príplatky

- Turistický bicykel FOCUS (24-rýchlostný pánsky bicykel) +10 €
- E-BIKE s dojazdom 80 km +88 €
- Nápojový balík (Nealkoholické nápoje, káva / čaj, sekt Moselle, kvalitné biele alebo červené vína a pivo sú v cene denne od 12:00 do 24:00.) +169 €

Služby v cene:

• Plavba na bicykli so 7 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kabíne, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
• Príchod vlakom z vlakových staníc ICE / EC / IC z celej D alebo A / 2. trieda s rezerváciou a vlakovým spojením alebo parkovisko
• Transfery na loď h & r (pevné časy)
• Požičovňa bicyklov (7-stupňový pedál alebo 21-stupňová voľnobežka)
• 1 x čiastočné telo alebo 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu
• Palubný sprievodca a denné osobné informácie o trase
• podrobný popis trasy a cyklistické mapy, ako aj údaje GPS o trase
• 3 pobrežné výlety (prehliadka Ostrihomskej katedrály, prehliadka mesta Budapešť, prehliadka katedrály Kalocsa)


********************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Cyklistickej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

********************************

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.