Cyklistická 8-dňová plavba Passau – Budapešť a späť

Pravá dunajská turistika v kombináacii loď a bicykel. Naloďte sa v Passau a každý deň si vychutnajte cyklocesty v inom meste.
Termíny plavieb s piatkovým odchodom:
25. 5. – 1. 6. 2018
20. – 27. 7. 2018
3. – 10. 8. 2018
10. – 17. 8. 2018
21. – 28. 9. 2018

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa cykloplavby na mape1. deň – piatok: samostatný príjazd do Passau
Príchod na oplotené parkovisko do 16:00 alebo príchod na hlavnú stanicu Passau do 16:45 (napríklad vlakom ICE 27). Autobusový transfer z parkoviska alebo hlavnej stanice k lodi je možný za príplatok. Uvítacie občerstvenie je ponúkané na palube od 12:00. Kapitánska večera so štvorchodovým menu.
—————————————
2. deň – sobota: cyklotúra Schlögen – Linz
Ráno distribúcia požičaných bicyklov v Schlögenskom ohybe. Samostatná cyklotúra cez neobývané úzke údolie pri Kaiserau do Ottensheimua ďalej do Linzu (Európske hlavné mesto kultúry 2009).
—————————————
3. deň – nedeľa: cyklotúra Tulln – Viedeň (36 alebo 52 km)
Samostatná návšteva Múzea Egona Shieleho a Výstavy kvetov(so 65 záhradami) v Tullne.
Pokračuje sa cyklotúrou z Tullnu („mesto kvetov“), s nádherným pohľadom na predhorie Viedenského lesa (Wiener Wald), popri Klosterneuburgu (kláštor – rakúsky Escorial) do Viedne. Samostatná prehliadka vo Viedni alebo prehliadka mesta na bicykli (95 % po cyklistických chodníkoch – informácie dostupné na lodi). Po večeri, okolo 20:30, začína autobusová prehliadka mestom – „Viedeň v Noci“.
—————————————
4. deň – pondelok: cyklotúra Komárno – Ostrihom (56 km)
Odchod z Komárna, jazda na bicykli po ľavom brehu cez malé, zasnené miesta na nádhernej vyvýšenej ceste bez áut, čiastočne pozdĺž Dunaja, popri Moči do Ostrihomu.
—————————————
5. deň – utorok: prehliadka v Budapešti / cyklistický okružný výlet na Margitin ostrov (22 km)
Ráno autobusová prehliadka Budapešti priamo z lodného prístaviska (dĺžka približne 3,5 hodiny s pobytom v centre mesta približne 1,5 hodiny a transferom späť na MS Primadonna).
Poobede možnosť ísť na cyklistický okružný výlet po 8 km dlhej trati bez áut na Margitin ostrov v Budapešti.
—————————————
6. deň – streda: prehliadka v Bratislave a cyklotúra Bratislava – Devín – Bratislava (33 km)
Sprevádzaná prehliadka cez historické centrum Bratislavy. Potom po Dunajskej cyklistickej trase na Devín – Slovenskú národnú pamiatku. Prejdite cez nový cyklistický most do Rakúska (prezývaný tiež Most Chucka Norrisa ;-) , do veľkolepého paláca cisárovnej Márie Terézie, Hofburg (významné barokové záhrady, súkromné izby, atď) a späť do Bratislavy.
—————————————
7. deň – štvrtok: cykotúra Krems – Pöchlarn (48 km)
Cyklotrasa popri Dunaji v regióne Wachau z Kremsu (Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO) cez Dürnstein do Melku (kláštor) a ďalej do Pöchlarnu.
—————————————
8. deň – piatok: vylodenie v Passau
Príchod do Passau okolo 8:00 – po raňajkách (približne o 9:00), autobusový transfer na hlavnú stanicu alebo parkovisko (ak objednané).


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, ľahké trojchodové obedové meun alebo obedový balíček pre cyklistov, štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 776 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 846 € / osobu)
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 925 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 995 € / osobu)
2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) …1 266 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 1 352 € / osobu)
2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 1 337 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 1 423 € / osobu)

Dodatočné príplatky

• Požičanie bicykla (7 alebo 21 prevodov s kapsou) … 68 €
• Elektrobicykel (21 prevodov s kapsou) … 150 €
• Oplotené parkovisko v Passau a transfer na/z lode (max. 2 ľudia – 1 parkovacie miesto)
na okraji/súkromný pozemok bez dozoru … 35 €
transfer dodatočných ľudí alebo iba transfer … 12 €
• Príjazd vlakom (a odjazd) zo všetkých nemeckých staníc (plus 10 % provízia) voľná voľba vlaku, vrátane ICE / druhej triedy
zahrnutý transfer na/z lode (pevné časy) … 106 €

Služby v cene:

 • Výletná plavba Passau – Budapešť – Passau zahŕňa všetky prístavné poplatky
 • • 7 nocí v dvojitej kajute so sprchou/WC/TV/AC v rezervovanej kategórii
  o uvítacie občerstvenie v dni príchodu
  o denne raňajky formou amerického bufetu
  o denne trojchodový obed alebo obedový balíček pre cyklistov
  o denne, poobedňajšia káva alebo čaj s koláčom
  o denne štvorchodová večera
  o denné nočné občerstvenie
  • všetky prístavné poplatky
  • jedna čiastočná masáž tela(približne 20 minút) a tradičné oholenie na kabínu
  • denné informácie o trase na nasledujúci cyklistický deň
  • detailné popisy trás a cyklistické mapy
  • autobusová prehliadka „Viedeň v noci“
  • Autobusová prehliadka v Budapešti
  • Sprevádzaná pešia prehliadka v Bratislave

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 25%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; do 29,9 rokov … 25%.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 30%
Od 42 do 28 dní pred odchodom 60%
Od 27 do 5 dní pred odchodom 80%
4 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 90%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Rezervujte si miesto na Cyklistickej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) … 776 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 846 € / osobu) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 925 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 995 € / osobu) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 266 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 1 352 € / osobu) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 337 € na osobu platí pre termín 21.9. – 28.9. (ostatné termíny 1 423 € / osobu)

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Začalo nám chodiť extrémne veľa spamu, preto Vás prosíme o jednoduchý výsledok. Napíšte výsledok iba číslovkou: jedna+dva=? 


Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.