Adventné plavby Viedeň – Budapešť – Viedeň – 4 dni

Len pred dvadsiatimi rokmi – 1999 – bol oficiálne otvorený prvý vianočný trh v Budapešti. Medzičasom sa stal trh na Vörösmarty Platz tradíciou a magnetom nielen pre miestnych hostí.
Termín: 8. – 11. december 2020 a 11. – 14. december 2020 a 17. – 20. december 2020
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 14.00 h v prístave Nussdorf, menšie občerstvenie a vyplávanie z prístavu cez Národný park Donauauen. Po večeri zábavný program v lodnom divadle a pozdrav posádky.
—————————————
2. deň: Budapešť
Ráno vplávame cez tzv. Dunajské koleno, nazývané aj Maďarské Švajčiarsko, popri Vyšehrade a bývalom kráľovskom paláci. Dopoludnia autobusová prehliadka Budapešti (3hod.) Obed na palube, individuálna popoludňajšia prehliadka Budapešti (transfer do centra a späť za 10 € na osobu). O 22.00 hod nočná okružná plavba loďou cez osvetlenú Budapešť a pokračovanie plavby do Ostrihomu.
—————————————
3. deň: Ostrihom / Komárom
Príchod do Bratislavy okolo 14:00. Po obede prehliadka mesta so sprievodcom (1 hodina) a individuálna návšteva vianočného trhu alebo voliteľná (za príplatok) exkurzia do Trnavy. 22 hodín. „Odhodiť“. Zábavný večer v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: Viedeň
O 8.00 hod príchod do Viedne, vylodenie do 10.00 hod.

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Adventnej pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu ... 298 € / osobu Hlavná paluba … 348 € / osoba Horná paluba … 468 € / osoba Promenádna paluba … 498 € / osoba

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Ceny

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 298 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 348 € / osoba
2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 468 € / osoba
2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 498 € / osoba

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:

hlavná paluba vzadu +50 €;
hlavná paluba + 50%;
horná a promenádna paluba + 75%

Viac osôb v kajute / zľavy

Hlavná paluba (s výnimkou zadnej časti) max. 4 osoby (2 poschodové postele); Horná paluba max 3 osoby.
Zľavy pre 3. / 4. osobu: do 6 rokov 100% zľava z ceny,
do 12 rokov 50% zľava z ceny.

Služby v cene:

  • 3x prenocovanie v dvojlôžkovej kajute, sprcha / WC, TV, klimatizácia
  • 3 x plná penzia (bufetové raňajky, 3-chodový obed, 4-chodová večera, popoludňajšia káva / čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • 2 x výlety v Bratislave a Budapešti
  • využívanie wellness centra s vírivkou, saunou, Kneippovým bazénom
  • jedna čiastková masáž (20 min.) alebo jedno holenie na kabínu na hlavnej palube
  • víno k prvej večeri na palube a dva zábavné programy v lodnom divadle

Podmienky pre zrušenie objednávky:

Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Galéria

Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.