Adventná plavba Passau – Viedeň – BA – Passau – 5 dní

Predstavte si 5-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť.
Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto krátkej pobytovej plavbe po najväčšej európskej rieke, budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji. Na krásnych adventných trhoch podunajskej oblasti – či už v Bratislave alebo v Passau, každý trh ponúka svoj osobitný a individuálny vkus s tradičnými remeslami a miestnymi pochúťkami. Objavte rozprávkový svet adventu počas krátkej pobytovej plavby na najkrajšie Vianočné trhy v Podunajsku.
Termín: 29. november – 3. december 2020

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

1. deň: Passau
Individuálny príchod na loď v Passau. Malé občerstvenie po príchode. MS Primadonna „napne plachty“.
Uvítacia večera s programom na palube lodi.
—————————————
2. deň: Viedeň
Obed na palube. Vychutnajte si popoludňajšiu Viedeň individuálne. Napríklad Vianočné trhy na Rathausplatzi, na Spittelbergu alebo na zámku Schönbrunn. V cene máte aj vstup do Múzea histórie umenia.

—————————————
3. deň: Bratislava
Príchod do Bratislavy ráno. Prehliadka mesta so sprievodcom (1 hodina). Vstupenka na Bratislavský hrad alebo do Primaciálneho paláca. Individuálna návšteva Vianočných trhov. Vyplávanie o 16:30. Po večeri Vás čaká zábavný večer v divadle v podpalubí.
—————————————
4. deň: Linz
Príchod do Linzu skoro ráno. V Mestskom farskom kostole je pre Vás pripravený koncert na brucknerskom orgáne. Individuálna návšteva adventných trhov na Pfarrplatz, Hauptplatz a Volksgarten. Po večeri zábavný večer v lodnom divadle. O 22:00 vyplávanie smer Passau.
—————————————
5. deň: Passau
Vylodenie sa do 10:00 hod. Cesta domov.

Ceny

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 440 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 507 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba … 667 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba … 707 € / osoba

Služby v cene:

 • Adventná plavba Passau – Viedeň – Passau vrátane všetkých prístavných poplatkov
 • 4 x prenocovanie v dvojlôžkovej kabíne sprcha/WC, TV, kúrenie vo vybranej kategórii
 • 4 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, trojchodový obed, štvorchodová večera, popoludňajší/ia čaj/káva a koláčiky, polnočný bufet)
 • 3 zábavné večery v lodnom divadle
 • Exkurzie / vstupné:
  o vstup do Múzea histórie umenia vo Viedni
  o prehliadka starobylej časti Bratislavy a vstup do hradu alebo Primaciálneho paláca
  o organový koncert v Linzi
 • voľný vstup do wellness centra s vírivkou, saunou a Kneippovým kúpeľom
 • bonus na kabínu pri rezervácii ubytovania na Hornej a Promenádnej palube:
  - 1 x hydrojet – masáž vodným lôžkom (cca 15 min)
  - tradičné oholenie brady
  Bonus na kabínu pri rezervácii ubytovania na Hlavnej palube:
  - 1 x masáž vodnými posteľami z hydrojetu alebo 1 x čiastočná masáž tela (každá približne 15 min) na kabínu

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
hlavná paluba vzadu +50 €;
hlavná paluba + 50%;
horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Adventnej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu … 440 € / osoba Hlavná paluba … 507 € / osoba Horná paluba … 667 € / osoba Promenádna paluba … 707 € / osoba

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

************************************************
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Galéria

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha cca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha cca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Dopravu do a z Passau vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.