Adventné plavby Viedeň – BA – Passau – Viedeň – 4 dni

Na krásnych adventných trhoch podunajskej oblasti – či už v Bratislave alebo v Passau, každý trh ponúka svoj osobitný a individuálny vkus s tradičnými remeslami a miestnymi pochúťkami. Objavte rozprávkový svet adventu počas krátkej pobytovej plavby na najkrajšie Vianočné trhy v Podunajsku. Za 4 dni navštívime okrem Viedne a Bratislavy aj Krems a Passau.
Termíny plavieb: 1. – 4. decembra 2019 (VYPREDANÉ); 7. – 10. decembra 2019; 15. – 18. decembra 2019.

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Malé občerstvenie po príchode – o 14.00 MS Primadonna „napne plachty“.
Okolo 18-tej príchod do Bratislavy, Hlavné námestie a Františkánske námestie sú v tomto období v znamení tradície a zvykov; v drevených základoch Starej radnice a na jej nádvorí sú vystavené remeselné výrobky z celého Slovenska. Večera na palube lodi.
—————————————
2. deň: Krems / Melk
Prehliadka Múzea karikatúr, o 11-tej odchod smerom na Melk. Návšteva impozantného kláštora. Po večeri nasleduje zábavný program v lodnom divadle.

—————————————
3. deň: Passau
O 10-tej prehliadka centra Passau. Individuálna návšteva Vianočných trhov. Neskoro večer trasfer do Schlögen-u a nalodenie sa.

—————————————
4. deň: Viedeň
Na obed príchod do Viedne plánované vylodenie sa.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha cca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha cca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádza malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Ceny

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 298 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 348 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba … 468 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba … 498 € / osoba

Služby v cene:

  • Plavba loďou Viedeň – Bratislava – Krems/Melk – Passau – Viedeň
  • 3 x prenocovanie v dvojlôžkovej kabíne sprcha/WC, TV, klimatizácia vo vybranej kategórii
  • 3 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, trojchodový obed, štvorchodová večera, popoludňajší/ia čaj/káva a koláčiky, polnočný bufet)
  • pešia prehliadka v Bratislave a Passau, vstup do Múzea karikatúr v Kremse, 2x večerná zábava na palube
  • vstup do pevnosti Melk
  • jedna čiastková masáž (20 min.) na kabínu pri rezervácii ubytovania na hlavnej palube
  • voľný vstup do wellness centra s vírivkou, saunou a Kneippovým kúpeľom

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou:
hlavná paluba vzadu +50 €;
hlavná paluba + 50%;
horná a promenádna paluba + 75%

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi:
Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).

Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na Adventnej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu ... 298 € / osobu Hlavná paluba … 348 € / osoba Horná paluba … 468 € / osoba Promenádna paluba … 498 € / osoba

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Galéria

Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.