Adventné plavby Viedeň – BA – Passau – Viedeň – 4 dni

Objavte rozprávkový svet adventu počas krátkej pobytovej plavby na najkrajšie vianočné trhy v Podunajsku. Za 4 dni navštívime okrem Viedne a Bratislavy aj Krems a Passau.
Termíny plavieb:
9. – 12. decembra 2018
12. – 15. decembra 2018
15. – 18. decembra 2018

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Malé občerstvenie po príchode – o 14.00 MS Primadonna „napne plachty“.
Okolo 17.00 príchod do Bratislavy, Hlavné námestie a Františkánske námestie stoja v znamení tradície a obyčajov; v drevených základoch Starej radnice a na jej nádvorí sú vystavené remeselné výrobky z celého Slovenska. Večera na palube lodi.
—————————————
2. deň: Krems / Melk
Prehliadka Múzea karikatúr, o 12:00 h odchod smerom Melk. Návšteva kláštora (v termínoch 1, 2) alebo adventného trhu v Melku (v termíne 3). Po večeri nasleduje zábavný program v lodnom divadle.

—————————————
3. deň: Passau
O 14.00 prehliadka mesta s koncertom o 15.00 hod. (1/2 hod.) v barokovom kostol v centre Passau. Individuálna návšteva Vianočných trhov. Po večeri nasleduje zábavný program v lodnom divadle.

—————————————
4. deň: Viedeň
O deviatej ráno príchod do Viedne a po raňajkách je plánované vylodenie do 10.00 hod.


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 289 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 335 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba … 443 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba … 478 € / osoba

Služby v cene:

  • Plavba loďou Viedeň – Bratislava – Krems/Melk – Passau – Viedeň
  • 3 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, trojchodový obed, štvorchodová večera, popoludňajší/ia čaj/káva a koláčiky, polnočný bufet)
  • pešia prehliadka v Bratislave a Passau, vstup do Múzea karikatúr v Kremse, organový koncert v Passau, 2x večerná zábava na palube
  • vstup do pevnosti Melk alebo na Vianočné trhy (podľa termínu plavby)
  • jedna čiastková masáž (20 min.) na kabínu pri rezervácii ubytovania na hlavnej palube
  • denne živá hudba v bare

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu +46 €; hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo neukázanie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Rezervujte si miesto na Adventnej pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie 2-posteľovej kabíny:
 Hlavná paluba vzadu ... 289 € / osobu Hlavná paluba … 335 € / osoba Horná paluba … 443 € / osoba Promenádna paluba … 478 € / osoba

Poznámka:

Kontrolná otázka: jedna+dva=? 


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.