6-dňová plavba Viedeň – Srbsko a späť (2021)

Nápoje v cene

Predstavte si 6-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť. Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto pobytovej plavbe budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji.
“Na konci Puszty sa na kopci týči pevnosť Peterwardein, ktorá sa označuje ako nedobytná. Barokové mesto Nový Sad, postavené na úpätí hradu, ponúka nádherné centrum – podobné barokovému Fünfkirchenu (Pécs), hlavnému mestu kultúry EÚ v roku 2010.”

Termíny na rok 2021: 11. – 16. apríl, 16. – 21. apríl

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz


Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 16.30 h v prístave Nussdorf vo Viedni.
—————————————
2. deň: Budapest
Prehliadka mesta (3 hodiny) so zastávkou v hradnej štvrti | Transfer loďou – pešia zóna v popoludňajších hodinách. Vyplávanie osvetlenou maďarskou metropolou.
—————————————
3. deň: Mohács a Novi Sad
Technická zastávka v Moháči (hraničná kontrola = schengenský priestor EÚ) so sprievodcom po barokovom meste, bývalom hlavnom meste južného Maďarska vrátane pevnosti Peterwardein, ktorá bola považovaná za nedobytnú a podmanil si ju princ Eugene.
Voliteľné: prehliadka mesta Belehrad (3 hodiny) s pevnosťou Kalemegdan, staré mesto (90 km diaľnica, 75 minút autobusom; 45 € na osobu, minimálne 30 osôb).
—————————————
4. deň: Pecs
Autobusová exkurzia do barokového Pécsu (Fünfkirchen, 46 km / 40 min. autobusom) vrátane prehliadky mesta so sprievodcom a individuálnej návštevy.
—————————————
5. deň: Esztergom
Prehliadka ostrihomskej katedrály s najväčším oltárnym obrazom na svete, treťou najväčšou kupolou v Európe a oveľa viac so sprievodcom.
—————————————
6. deň: Viedeň
O 9.00 hod príchod do Viedne.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 644 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 714 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 023 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 095 € / osobu

Služby v cene:

• Plavba loďou s 5 x plnou penziou vrátane prístavných poplatkov v rezervovanej dvojlôžkovej kajute, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
• Nápoje na obed a večeru (nealkoholické nápoje, pivo, veľmi dobré fľaškové vína)
• 1 x čiastočné telo a 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút), ako aj 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu hlavnej paluby
• 4 zábavné a divadelné večery v palubnom divadle
• Všetky exkurzie po pobreží podľa itinerára: prehliadka mesta Budapešť vrátane transferovej lode – popoludní pešia zóna, prehliadka mesta Nový Sad vrátane pevnosti Peterwardein, exkurzia do Pécsu (Fünfkirchen) vrátane prehliadky mesta, prehliadka ostrihomskej katedrály so sprievodcom


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Linzu/Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka: (napr. počet osôb)

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.