6-dňová plavba Passau – Budapešť a späť (2021)

Nápoje v cene

Objavte pokladnicu Podunajska! Budapešť – maďarská metropola, večer plne osvetlená – zanecháva z lode dojmy, na ktoré tak skoro nezabudnete. Alebo Viedeň – cisárske mesto vrátane návštevy nemeckej cisárskej koruny. Objavte Bratislavu, korunovačné mesto maďarských kráľov a Linz, hlavné mesto kultúry EÚ 2009, pohodlne luxusnou loďou!

Z PASSAU do BUDAPESTI

Termíny na rok 2021: Št 22. – Ut 27. apríla, Ut 27. apríla – Ne 2. mája, Ne 2. – Pi 7. mája, Pia 8. – St 13. októbra, St 13. – Po 18. októbra, Po 18. – So 23. októbra

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Program plavby

1. deň: Passau
Nalodenie v Passau od 15:30 | Transfer medzi súkromným parkoviskom / hlavnou stanicou – loďou | Občerstvenie na privítanie | Prejazd cez slávny riečny meander Schlögener Schlinge.
—————————————
2. deň: Wien
Ráno cesta cez Wachau | Prehliadka mesta „Cisárska Viedeň“ z námestia Nussdorfer Platz so zastávkou v zámockom parku Schönbrunn (vstupenka do paláca + 18,00 €) a návšteva pokladnice „Crowns of Habsburgs“ s nemeckými cisárskymi korunami atď. Neskorá večera na palube.
—————————————
3. deň: Budapest
Ráno cesta slávnym ohybom Dunaja s Visegrádskou pevnosťou | Prehliadka mesta Budapešť (3 hodiny) vrátane individuálnych prehliadok mesta | Výlet loďou po slávnostne osvetlenej maďarskej metropole | Ochutnávka vín z podunajských krajín.
—————————————
4. deň: Bratislava
Okolo opevneného mesta Komárno (6 systémov, od rímskych čias po Červenú armádu) | Prehliadka mesta Bratislava (1 hodina); Individuálna návšteva Bratislavského hradu alebo Primaciálneho paláca | Výlet loďou cez Maďarskú bránu a Národný park Donauauen | Koncertný večer v palubnom divadle.
—————————————
5. deň: Linz
Cez Strudengau okolo hradov Greinburg, Dornach, Clam, Wallsee atď | Vstupenka na hrad v Linzi a na Pöstlingbergbahn | Exhibičná gymnastika v palubnom divadle.
—————————————
6. deň: Passau
O 9.00 hod príchod do Passau | Transfer na hlavnú stanicu Passau alebo na súkromné ​​parkovisko.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 644 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 714 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 023 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 1 095 € / osobu

Služby v cene:

• Plavba loďou s 5 x plnou penziou vrátane poplatkov za prístav v rezervovanej dvojlôžkovej kajute, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
• Nápoje na obed a večeru (nealkoholické nápoje, pivo, veľmi dobré fľaškové vína) a v bare do 22:00.
• Parkovisko v Passau a transfer na / z lode
• 1 x čiastočné telo a 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút), ako aj 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu hlavnej paluby
• 4 zábavné večery v palubnom divadle
• všetky exkurzie po pobreží podľa itinerára (poznávacie zájazdy Viedeň a Budapešť, pokladňa lístkov alebo hrad Linz, prehliadka mesta Bratislava, lístok na najstrmšiu železnicu na svete do Pöstlingbergu)


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka: (napr. počet osôb)

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.