5-dňová plavba Viedeň – Budapešť – Passau

Predstavte si 5-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť. Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto krátkej pobytovej plavbe po najväčšej európskej rieke, budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji.

Termín: 20. – 24. apríla 2020

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 12.00 h v prístave Nussdorf, menšie občerstvenie a vyplávanie z prístavu o 13.00 h. smerom na Budapešť. 4-chodová uvítacia večera v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Budapešť
Ráno, príchod do maďarskej metropoly. V Budapešti prehliadka mesta autobusom (3 hod.), so zastávkou v hradnej štvrti. Obed na lodi. Poobede individuálne prehliadky mesta. Okolo 21:00 hod. odchod z úchvatne osvetleného mesta smerom do Bratislavy.
—————————————
3. deň: Bratislava
Individuálne prehliadky mesta s nezabudnuteľným centrom Starého mesta. Nájdite si čas navštíviť Primaciálny palác a Slovenskú národnú galériu a zaujímavé výstavy. Výlet autobusom do najstaršieho slobodného kráľovského mesta Slovenska: Trnava – tiež známeho ako „Malý Rím“. Platí od 16. storočia. Cez 300 rokov dôležité obchodné, kultúrne a náboženské centrum.
—————————————
4. deň: Grein a Linz
Grein, lodné hlavné mesto s najstarším (barokovým) divadlom v Rakúsku. Koncert klasických hitov na hrade. Ďalej smerom na Linz, Európske hlavné mesto kultúry 2009. Výlet na Pöstlingberg s krásnym výhľadom na mesto, návšteva hradu. Zábavný večer na lodi.
—————————————
5. deň: Passau
Vylodenie sa do 10:00 hod. Cesta domov.

Ceny podľa typu ubytovania

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 368 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 468 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 668 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 698 € / osobu

Služby v cene:

 • krátka plavba Viedeň – Budapešť – Bratislava – Grein/Linz – Passau so 4 x plná penzia v rezervovanej kajute DU/WC/TV/Tel/Safe/Minibar/klimatizácia
 • všetky prístavné a osobné poplatky
 • 3 zábavné večery v lodnom divadle
 • 1 čiastočná klasická masáž ALEBO 1 Hydrojet-masáž-vodná posteľ (á ca. 15 Min.) ako aj 1 tradičné holenie brady na kajutu na hlavnej palube
 • 1 „Primadonna Souvenir“ pre kajutu
 • Výlet: prehliadka mesta Budapešť (3 hod.)
 • Výlet: Trnava s prehliadkou mesta a koncertom klasických hitov v Grein-e
 • Cesta vlakom Passau – Wien/ÖBB 2. Tr./voľný výber vlaku

Doplatok za obsadenie kajuty 1 osobou na hlavnej palube vzadu € 100,00. Za obsadenie kajuty 1 osobou na hlavnej palube 50 %, na promenádnej & hornej palube – nie je možnosť obsadenia kajuty 1 osobou!

Viac osôb v kajute / zľavy

Kajuty na hlavnej palube (okrem zadnej časti) max. 4 osoby (2 poschodové postele); Kajuty na hornej palube do max. 3 osoby.
Zľavy pre 3. / 4. osobu: do 6 rokov … 100% zľava z ceny, do 12 rokov … 50% zľava z ceny.

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.