4-dňová plavba Viedeň – Mohács/Pécs a späť

Predstavte si 4-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť. Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto krátkej pobytovej plavbe, po absolvovaní 366 kilometrov po najväčšej európskej rieke, budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji.

Termíny na rok 2020: 19. október, 28. október

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Mapka plavby lodou pod Dunaji1. deň: Viedeň
Nalodenie sa vo Viedni-Nussdorf. Uvítací snack na kajutu. „Vyplávanie“ smerom na Mohács/Pécs. Užite si prvé hodiny na palube pohodlne na slnečnej terase alebo v našom panoramatickom bare, kým sa budeme plaviť Viedňou. Uvítací večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: MOHÁCS / PÉCS
Okolo obeda príchod do Mohács. Toto mestečko sa oplatí vidieť nie len kvôli jeho historickému významu. Odchod do barokového Pécs (päť kostolov), zvláštne staré mesto, mauzóleum a katedrála je známe z raného kresťanstva. Večera v lodnej reštaurácii.
—————————————
3. deň: BUDAPEŠŤ
Po raňajkách prehliadka Budapešti. Neskorý obed pri odchode z maďarskej metropoly a jazda romantickým ohybom Dunaja, okolo hradu Visegrád a impozantnej ostrihomskej katedrály smerom na Viedeň.
—————————————
4. deň: Viedeň
Vylodenie do 10:00hod. a individuálna cesta domov.

Ceny podľa typu ubytovania

 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 289 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 369 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 519 € / osobu
 • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 559 € / osobu

Služby v cene:

 • Krátka plavba Viedeň – Mohács/Pécs – Budapešť – Viedeň s 3 x plnou penziou v rezervovanej 2-posteľovej kajute DU/WC/TV/Tel/Safe/Minibar/klimatizácia (veľký, americký raňajkový bufet, 3-chodový obed & 4-chodová večera, káva & koláč poobede, polnočný snack)
 • Všetky prístavné a osobné poplatky
 • 2 zábavné večery v lodnom divadle
 • 1 hydrojet masáž alebo 1 čiastková masáž (je cca. 15 Min.) ako aj 1 holenie na kabínu na hlavnej palube
 • 1 „Primadonna Souvenir“ pre kajutu
 • Výlety:
  Výlet do Pécs s prehliadkou
  Prehliadka Budapešti

Príplatky za obsadenie kajuty 1 osobou

hlavná paluba vzadu: EUR 80,–
Hlavná paluba: +50 %, promenádna & horná paluba nie je možnosť obsadenia kajuty 1 osobou!

Viac osôb v kajute / zľavy

Hlavná paluba-kajuta (s výnimkou zadnej časti) obsadenie do max. 4 osôb (2 poschodové postele); Horná paluba-kajuta obsadenie do max. 3 osôb.

Zľavy pre 3./4. osobu: do 6 rokov 100 % // do 12 rokov 50 %

Podmienky pre zrušenie objednávky:

Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 15 dní pred odchodom 90%
14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Na uľahčenie nalodenia sa, žiadame o prenos cestovných údajov už pri rezervácii.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji z Viedne do Budapešti a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.