4-dňová plavba Linz/Viedeň – Budapešť a späť (2021)

Predstavte si 4-dňový výlet po metropolách Európy. Našoférujete veľa kilometrov, každý deň sa vybaľujete v novom hoteli a na druhý deň sa treba opäť pobaliť a odísť. Na druhej strane si predstavte hotelovú izbu, kde za oknom sa Vám neustále odohráva nádherný prírodopisný film s krásami Dunaja a každé ráno sa prebudíte v novom meste. Pri tejto krátkej pobytovej plavbe po najväčšej európskej rieke budete mať vyplnený program plný zážitkov a luxusu z jednej z najkrajších lodí na Dunaji.

Termíny na rok 2021: 5. – 8. apríl (z Linzu), 8. – 11. apríl (z Viedne), 23. – 26. október (z Linzu)

REZERVOVAŤ plavbu – môžete aj ako darčekový poukaz

Program plavby

Trasa plavby na mape
1. deň: Linz alebo Viedeň
Nalodenie od 16.00 h v prístave Nussdorf vo Viedni alebo v Linzi-Urfahr.
—————————————
2. deň: Bratislava / Komárno
Zastávka v Bratislave s prehliadkou mesta so sprievodcom (iba pri odchode z Linzu) | Prehliadka mesta Komárno – rodiskom Franza Lehára – so 6 pevnosťami od doby rímskej až po habsburskú ríšu | Voliteľné: Exkurzia do pevnosti Monostori vrátane prehliadky so sprievodcom +20 EUR / os. (minimálne 20 osôb)
—————————————
3. deň: Budapešť
Prehliadka mesta (3 hodiny), individuálne. Vrátane transferu loď – pešia zóna.
—————————————
4. deň: Viedeň
O 13.00 hod príchod do Viedne.

Ceny podľa typu ubytovania

  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) … 299 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 385 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 525 € / osobu
  • 2-posteľová kajuta – Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 565 € / osobu

Doplatok € 22 za lístok na vlak Viedeň – Linz alebo opačne, 2. trieda, voľný výber vlaku

Služby v cene:

  • 3 x plná penzia vrátane poplatkov za prístav v rezervovanej dvojlôžkovej kajute, sprcha / WC / TV / telefón / trezor / minibar / nastaviteľná klimatizácia
  • všetky exkurzie po pobreží podľa itinerára (prehliadka mesta Budapešť vrátane transferu loď – pešia zóna, prehliadka mesta Komárno, ako aj termín prehliadky mesta Linz a Bratislava)
  • 1 x čiastočné telo alebo 1 x hydrojetová masáž (každá približne 15 minút) a 1 x tradičné oholenie fúzov na kabínu hlavnej paluby
  • 2 zábavné programy v lodnom divadle


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 10 m2) Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2)

Meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka: (napr. počet osôb)

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou. Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.