14-dňová plavba Viedeň – delta Dunaja a späť

Moderný nástupca preslávenej kabínkovej lode Družba sa plaví na trase z Viedne až do delty Dunaja (14 dní) a späť. Postupne sa preplavíte cez nádherné dunajské mestá a zákutia. Každý deň sa prebudíte v inom meste.
Termíny plavieb: 6. – 19. júna 2019 a 19. júna – 2. júla. 2019, pre oba termíny sú voľné miesta už iba na hlavnej palube.
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň / Bratislava
Nastupovanie od 15 hod. Vyplávanie o 16 hod. Uvítací večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Budapešť (HU)
Ráno plavba cez romantické rameno Dunaja pri Vyšehrade, okolo 9. hod dorazíme do Budapešti. Okružná jazda mestom a samostatná prehliadka mesta. Neskorý obed pri odchode o 14 hod. Neskoro večer príchod do Moháča, hraničná kontrola (opustenie Schengenu)
—————————————
3. deň: Nový Sad (SRB)
Príchod poobede. Pešia prehliadka cez druhé najväčšie mesto Srbska (340 000 obyv.). Čakajú na Vás nádherné námestia, rôzne paláce, pôsobivý kostol Mena Panny Márie a pevnosť Petrovaradín s nádherným výhľadom. Počas večere odchod o 20.00. Večer venovaný tradičnému folklóru v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: Orsova a Turnu Severin (RO)
Predpoludním plavba cez 150 km dlhú, skalnatú úžinu, v ktorej je cca 60 metrov hlboký Dunaj (prierez cez Karpaty).
Voliteľné: o 13.00 Orsova – krátka prehliadka a následne presun autobusom k prehliadke mesta Turnu Severin (103 000 obyv., opera, vodná veža, pešia zóna, staré mesto…). Nástup na loď v Turnu Severine, odchod o 18.00. Talk show “Dnešný život v Rumunsku” v lodnom divadle.
—————————————
5. deň: Turnu Măgurele a Bukurešť (RO)
Príchod o 10.30; Voliteľná prehliadka skvostnej katedrály v Turnu Măgurele a následne presun autobusom do Bukurešti (135 km). Okružná jazda v Bukurešti a samostatná prehliadka. Okolo 17.30 odchod z Bukurešti do Giurgiu (62 km) a nástup na loď.
—————————————
6. deň: Tulcea (RO)
Príchod do hlavného mesta delty Dunaja (92.000 obyv.). Okružná jazda mestom (historické centrum a jeden z najkrajších kostolov). Večer s rumunským folklórom v lodnom divadle.
—————————————
7. deň: Delta Dunaja – Sulina (RO)
Voliteľný program: Predpoludním preskúmate malebnú faunu a flóru delty Dunaja s malými loďami, s odborným výkladom (cca 3 hod.). Presun k nultému riečnemu kilometru. Pešia prehliadka k historickému majáku/Čiernemu moru. Taxíkom alebo bicyklom (2,3 km) na pláž Čierneho mora. Odchod o 20.00 hod.
—————————————
8. deň: Silistra (BUL)
16:00 príjazd do malého provinčného hlavného mesta (40.000 obyvateľov), bývalé rímske Durostorum; už známe v roku 969 n.l. ako najdôležitejšia pevnosť v Bulharsku. Prehliadka mesta do historického centra s piatimi mešitami a Kostolom sv. Apoštolov Petra a Pavla (vrátane). Večer bulharského folklóru v lodnom divadle.
—————————————
9. deň: Ruse (BUL)
Príjazd do obchodnej metropoly v severnom Bulharsku (184.000 obyvateľov) s budovou opery, ktorú stojí za to vidieť, kostoly Sv. Petra a Svätej Trojice a sériou ortodoxných kostolov. Prehliadka mesta autobusom. Po večeri talk show “Život v dnešnom Bulharsku” v lodnom divadle.
—————————————
10. deň: Vidin (BUL)
Prehliadka autobusom do starého bulharského hlavného mesta, tráckej Dunonie (3 storočie p.n.l.); obrázkovo situovanej na predhorí Karpát; prvé osídlenie 5000 p.n.l. v dobe medenej.
V dnešnej dobe stojí za to vidieť stredovekú pevnosť Baba Vida, 2 pompézne mauzóleá a „katedrálu Sveti Dimitar“. Odchod popoludní.
—————————————
11. deň: Belehrad (SRB)
Skoro ráno prejazd cez Železné vráta, poobede príchod do srbského hlavného mesta Belehrad.
Voliteľné: prehliadka mesta, zahŕňajúca pevnosť Kalemegdan s veľkolepým výhľadom na ústie rieky Sáva. Užite si Belehrad a jeho rušnú pešiu zónu, rôzne katedrály a mešity.
—————————————
12. deň: Moháč – Kalocsa (HU)
Vstup do schengenského priestoru. Ďalej do Baja. Autobusom do Kalocsa, hlavného mesta Puszty, ktorá je vzdialená 95 kilometrov. Navštívite katedrálu, biskupov palác, … Nalodenie v Kalocsi je okolo 20:00. Koncert “Zázrak hlasov” v lodnom divadle.
—————————————
13. deň: Štúrovo (SK) / Ostrihom (HU)
Príjazd okolo 11:30. Navštívite katedrálu s najväčším oltárnym obrazom na svete, obrázkovo situovaným v Ostrihome. Tretí najväčší dóm v Európe.
—————————————
14. deň: Viedeň
Príchod počas raňajok a vylodenie v Nussdorfe.

Všetky výlety sú voliteľné.


CENNÍK

Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 1 489 € na osobu
Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 1 629 € na osobu
Hlavná paluba v tichej časti (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 1 739 € na osobu
Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 555 € na osobu – VYPREDANÉ
Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 665 € na osobu – VYPREDANÉ

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 85%.

Služby v cene:

Výletná plavba Viedeň – Sulina – Viedeň zahŕňa všetky prístavné poplatky a nasledovné služby:

 • 13x prenocovanie / plná penzia (denne: americké raňajky, trojchodový obed, posedenie pri káve/čaji s koláčikmi, štvorchodová večera, polnočný bufet) vo zvolenej kabíne
 • 10 zábavných programov v lodnom divadle (folklór „dunajských“ krajín, degustácia vína, filmový večer, …)
 • 1 masáž (cca. 20 min) alebo 1 hydrojet-waterbed masáž (cca 15 min) na kabínu

SILVER balík výletov (+ 85 € / osobu):

 • Pešia prehliadka so sprievodcom v Novom Sade vrátane pevnosti Petrovaradín
 • Pešia prehliadka so sprievodcom v Tulcea
 • Okružná jazda v Silistra incl. Bulgarian estate
 • Návšteva baziliky v Ostrihome so sprievodcom

GOLD balík výletov* (+ 255 € / osobu):

 • všetky výlety z balíka SILVER
 • Prehliadka Budapešti (3 hodiny)
 • Transfer, prehliadka a individuálna návšteva Bukurešti
 • Výlet lodičkou do Delty Dunaja (3 hod)
 • PrehliadkaRusse (4 hod)
 • Prehliadka Vidin s hradom Baba Vida (4 hod)
 • Prehliadka Belehradu so zámkom Kalemegdan (3 hod)
 • Prehliadka katedrály v Kalocsi (1,5 hod)

** všetky výlety je možné rezervovať na palube za 40 € – za osobu / za exkurziu – v závislosti od dostupnosti

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) … 1 489 € na osobu Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 1 629 € na osobu Hlavná paluba v tichej časti (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 1 739 € na osobu

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Začalo nám chodiť extrémne veľa spamu, preto Vás prosíme o jednoduchý výsledok. Napíšte výsledok iba číslovkou: jedna+dva=? 


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kabín s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kabíny na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kabíny na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Sofistikovaný, medzinárodný štandard so špecialitami Podunajských krajín, najmä Viedenskej kuchyne. Jedlo je primárne pripravované z organických surovín. Na raňajky je pripravený americký bufet s organickým kútikom. Na obed je pripravené ľahké trojchodové menu alebo obedový balíček pre cyklistov. Na večeru je štvorchodové menu. V neskorších popoludňajších hodinách ponúkame čaj alebo kávu a koláče. Okrem toho neskoro večer ponúkame “Primadonna snack”.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná na Dunaji s rakúskou vlajkou, bola postavená v Nemecku v roku 1998 a prešla a generálnou opravou v roku 2009. Priestranné zariadenia – len hotelová hala má 60 metrov – sú čulé miesta na stretnutia ľudí a socializáciu, obsahujú panoramatickú reštauráciu “Primo Gusto”, panoramatický bar “Primavera”, vyhliadku na Dunaj “Prima Vista” a divadlo “Primo Teatro”. V celej lodi je klimatizácia (samostatne nastaviteľná v jednotlivých kajutách). Druhá najväčšia výletná loď na Dunaji je 113,5 metra dlhá a 17,4 metra široká. Architektúra lode robí pobyt na MS Primadonna prvotriedny zážitok, so zaujímavou konštrukciou dvoch trupov (katamarán), 9 metrov vysokou provou meniacou sa na sklo, ako aj sklenenou podlahou na recepcii, upriamujúcou pozornosť na podvodný svet.
Na vonkajšej palube sú jacuzzi, opaľovacie ležadlá a útulné posedenie. Kúpeľná zóna ponúka veľké, vnútorné Jacuzzi, Kneippov bazén a saunu. Masáže sú dostupné cez rezerváciu vopred.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.