14-dňová plavba Viedeň – delta Dunaja a späť

Moderný nástupca preslávenej kabínkovej lode Družba sa plaví na trase z Viedne až do delty Dunaja (14 dní) a späť. Postupne sa preplavíte cez nádherné dunajské mestá a zákutia. Každý deň sa prebudíte v inom meste.
Termíny plavieb na rok 2020:
29. mája, 11. júna

REZERVOVAŤ plavbu – môžete ihneď pre seba alebo aj ako darčekový poukaz pre blízkeho

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Program plavby

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nastupovanie od 15 hod. Vyplávanie o 16 hod smer Budapešť. Uvítací večer v lodnom divadle.
—————————————
2. deň: Budapešť (HU)
Ráno plavba cez romantické rameno Dunaja pri Vyšehrade, okolo 7. hod dorazíme do Budapešti. Voliteľné: Prehliadka mesta a individuálna návšteva. Neskorší obed pri odchode o 14. hod. Neskoro večer príchod do Moháča, hraničná kontrola (opustenie Schengenu)
—————————————
3. deň: Nový Sad (SRB)
Príchod poobede. Voliteľné: Prehliadka druhého najväčšieho mesta Srbska (340 000 obyv.). Čakajú na Vás nádherné námestia, rôzne paláce, pôsobivý kostol Mena Panny Márie a pevnosť Petrovaradín s nádherným výhľadom. Počas večere odchod o 20.00. Večer venovaný tradičnému folklóru v lodnom divadle.
—————————————
4. deň: Orsova a Turnu Severin (RO)
Predpoludním plavba cez 150 km dlhú, skalnatú úžinu, v ktorej je cca 60 metrov hlboký Dunaj (prierez cez Karpaty).
Voliteľné: o 13.00 Orsova – krátka prehliadka a následne presun autobusom k prehliadke mesta Turnu Severin (103 000 obyv., opera, vodná veža, pešia zóna, staré mesto…). Nástup na loď v Turnu Severine, odchod o 18.00. Talk show “Dnešný život v Rumunsku” v lodnom divadle.
—————————————
5. deň: Turnu Măgurele a Bukurešť a Giurgiu (RO)
Príchod o 10.30; Voliteľná prehliadka skvostnej katedrály v Turnu Măgurele a následne presun autobusom do Bukurešti (135 km). Okružná jazda v Bukurešti a samostatná prehliadka. Okolo 17.30 odchod z Bukurešti do Giurgiu (62 km) a nástup na loď.
—————————————
6. deň: Tulcea (RO)
Príchod do hlavného mesta delty Dunaja (92.000 obyv.). Voliteľné: Okružná jazda mestom (historické centrum a jeden z najkrajších kostolov). Večer s rumunským folklórom v lodnom divadle.
—————————————
7. deň: Delta Dunaja – Sulina (RO)
Voliteľný program: Predpoludním preskúmate malebnú faunu a flóru delty Dunaja s malými loďami, s odborným výkladom (cca 3 hod.). Presun k nultému riečnemu kilometru. Pešia prehliadka k historickému majáku / Čiernemu moru. Taxíkom alebo bicyklom (2,3 km) na pláž Čierneho mora. Odchod pred 20-tou hod.
—————————————
8. deň: Silistra (BUL)
O 17-tej príjazd do malého provinčného hlavného mesta (40.000 obyvateľov), bývalé rímske Durostorum; už známe v roku 969 n.l. ako najdôležitejšia pevnosť v Bulharsku. Voliteľný program: Prehliadka mesta do historického centra s piatimi mešitami a Kostolom sv. Apoštolov Petra a Pavla (vrátane). Večer bulharského folklóru v lodnom divadle.
—————————————
9. deň: Ruse (BUL)
Príjazd do obchodnej metropoly v severnom Bulharsku (184.000 obyvateľov) s budovou opery, ktorú stojí za to vidieť, kostoly Sv. Petra a Svätej Trojice a sériou ortodoxných kostolov. Prehliadka mesta autobusom. Po večeri talk show “Život v dnešnom Bulharsku” v lodnom divadle.
—————————————
10. deň: Vidin (BUL)
Voliteľné: Prechádzka starým bulharským mestom, Tráckej Dunonie (3 storočie p.n.l.); obrázkovo situovanej na predhorí Karpát; prvé osídlenie 5000 p.n.l. v dobe medenej.
V dnešnej dobe stojí za to vidieť stredovekú pevnosť Baba Vida, dve pompézne mauzóleá a „katedrálu Sveti Dimitar“. Odchod popoludní.
—————————————
11. deň: Belehrad (SRB)
Ráno prejazd cez Železné vráta, poobede príchod do srbského hlavného mesta Belehrad.
Voliteľné: prehliadka mesta, zahŕňajúca pevnosť Kalemegdan s veľkolepým výhľadom na ústie rieky Sáva. Užite si Belehrad a jeho rušnú pešiu zónu, rôzne katedrály a mešity.
—————————————
12. deň: Moháč – Kalocsa (HU)
Vstup do schengenského priestoru. Ďalej do Baja. Voliteľné: Autobusom do Kalocsa, hlavného mesta Puszty, ktorá je vzdialená 95 kilometrov. Navštívite katedrálu, biskupov palác, … Nalodenie v Kalocsi je okolo 20:00. Koncert “Zázrak hlasov” v lodnom divadle.
—————————————
13. deň: Ostrihom (HU) / Štúrovo (SK)
Príjazd okolo 11:30. Voliteľné: Navštívite katedrálu s najväčším oltárnym obrazom na svete, situovaným v Ostrihome. Tretí najväčší dóm v Európe.
—————————————
14. deň: Viedeň
Príchod počas raňajok a vylodenie v Nussdorfe.

Všetky výlety sú voliteľné.

CENNÍK

Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 1 549 € na osobu
Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 1 699 € na osobu
Hlavná paluba v tichej časti (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2 –> kab. 111 – 117, 112 – 118) … 1 799 € na osobu
Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 655 € na osobu
Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 765 € na osobu

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: pre jednu osobu na hlavnej palube 50 %, na promenádnej palube & na hornej palube 85 % príplatok.

Služby v cene:

Výletná plavba Viedeň – Sulina – Viedeň zahŕňa všetky prístavné poplatky a nasledovné služby:

 • 13x prenocovanie / plná penzia (denne: americké raňajky, trojchodový obed, posedenie pri káve/čaji s koláčikmi, štvorchodová večera, polnočný bufet) vo zvolenej kabíne
 • 10 zábavných programov v lodnom divadle (folklór „dunajských“ krajín, degustácia vína, filmový večer, …)
 • 1 masáž (cca. 20 min) alebo 1 hydrojet-waterbed masáž (cca 15 min) na kabínu

Balík výletov** SILVER (+ 88 € / osobu):

 • Pešia prehliadka so sprievodcom v Novom Sade vrátane pevnosti Petrovaradín
 • Pešia prehliadka so sprievodcom v Tulcea
 • Okružná jazda v Silistra vrátane bulharského vidieckeho dedičstva
 • Návšteva baziliky v Ostrihome so sprievodcom

Balík výletov** GOLD (+ 269 € / osobu):

 • všetky výlety z balíka SILVER
 • Prehliadka Budapešti (3 hodiny)
 • Transfer, prehliadka mesta Turnu Severin
 • Transfer, prehliadka a individuálna návšteva Bukurešti
 • Výlet lodičkou do Delty Dunaja (3 hod)
 • Prehliadka Russe (4 hod)
 • Prehliadka Vidin s hradom Baba Vida (4 hod)
 • Prehliadka Belehradu so zámkom Kalemegdan (3 hod)
 • Prehliadka katedrály v Kalocsi (1,5 hod)

** Programy / exkurzie je možné zakúpiť priamo na lodi aj individuálne v závislosti od dostupnosti, napríklad prehliadka mesta Budapešť za 40 € na osobu.


************************************************

REZERVÁCIA

Rezervujte si miesto na pobytovej 14-dňovej plavbe po Dunaji z Viedne do delty Dunaja a späť. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu. Inštrukcie k platbe Vám pošleme e-mailom.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si typ ubytovania:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) ... 1 549 € na osobu Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) ... 1 699 € na osobu Hlavná paluba v tichej časti (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2 --> kab. 111 – 117, 112 – 118) … 1 799 € na osobu Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ... 2 655 € na osobu Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) ... 2 765 € na osobu

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Opíšte kód (povinné): captcha


************************************************

30 NÁPOJOVÝ VOUCHER

iba v predstihu k rezervácii 109 € na osobu (nealkoholické nápoje, káva a čaj, otvorené vína, pivo v reštaurácii, bare a na terase)

Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kabíny na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kabíny na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%

Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 50%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 70%
Od 27 do 4 dní pred odchodom 90%
3 dni pred odchodom alebo nedostavenie sa 100%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kabín s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kabíny na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kabíny na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Sofistikovaný, medzinárodný štandard so špecialitami Podunajských krajín, najmä Viedenskej kuchyne. Jedlo je primárne pripravované z organických surovín. Na raňajky je pripravený americký bufet s organickým kútikom. Na obed je pripravené ľahké trojchodové menu alebo obedový balíček pre cyklistov. Na večeru je štvorchodové menu. V neskorších popoludňajších hodinách ponúkame čaj alebo kávu a koláče. Okrem toho neskoro večer ponúkame “Primadonna snack”.

O lodi MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+

Jediná na Dunaji s rakúskou vlajkou, bola postavená v Nemecku v roku 1998 a prešla a generálnou opravou v roku 2009. Priestranné zariadenia – len hotelová hala má 60 metrov – sú čulé miesta na stretnutia ľudí a socializáciu, obsahujú panoramatickú reštauráciu “Primo Gusto”, panoramatický bar “Primavera”, vyhliadku na Dunaj “Prima Vista” a divadlo “Primo Teatro”. V celej lodi je klimatizácia (samostatne nastaviteľná v jednotlivých kajutách). Druhá najväčšia výletná loď na Dunaji je 113,5 metra dlhá a 17,4 metra široká. Architektúra lode robí pobyt na MS Primadonna prvotriedny zážitok, so zaujímavou konštrukciou dvoch trupov (katamarán), 9 metrov vysokou provou meniacou sa na sklo, ako aj sklenenou podlahou na recepcii, upriamujúcou pozornosť na podvodný svet.
Na vonkajšej palube sú jacuzzi, opaľovacie ležadlá a útulné posedenie. Kúpeľná zóna ponúka veľké, vnútorné Jacuzzi, Kneippov bazén a saunu. Masáže sú dostupné cez rezerváciu vopred.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

GALÉRIA


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.