14-dňová plavba Viedeň – delta Dunaja a späť

Moderný nástupca preslávenej kabínkovej lode Družba sa plaví na trase z Viedne až do delty Dunaja (14 dní) a späť. Postupne sa preplavíte cez nádherné dunajské mestá a zákutia. Každý deň sa prebudíte v inom meste.
Termíny plavieb: 2. – 15. 6. 2018 a 15. – 28.6. 2018
Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň / Bratislava
Nastupovanie od 12 hod / resp. 15. júna od 14 hod. Vyplávanie o 15 hod. Uvítacie občerstvenie a poobedňajšia káva. Príchod do Bratislavy o 19.00; pešia prehliadka s turistickým sprievodcom; večerný program v lodnom divadle. Odchod o 21.30 hod.
—————————————
2. deň: Budapešť (HU)
Ráno plavba cez romantické rameno Dunaja pri Vyšehrade, okolo 9. hod dorazíme do Budapešti. Okružná jazda mestom (voliteľná) a samostatná prehliadka mesta. Neskorý obed pri odchode o 14 hod.
23 hod. príchod do Moháča, hraničná kontrola (opustenie Schengenu)
—————————————
3. deň: Nový Sad (SRB)
Príchod poobede. Pešia prehliadka cez druhé najväčšie mesto Srbska (340 000 obyv.). Čakajú na Vás nádherné námestia, rôzne paláce, pôsobivý kostol Mena Panny Márie a pevnosť Petrovaradín s nádherným výhľadom.
Počas večere odchod o 20.00.
—————————————
4. deň: Orsova a Turnu Severin (RO)
Predpoludním plavba cez 150 km dlhú, skalnatú úžinu, v ktorej je cca 60 metrov hlboký Dunaj (prierez cez Karpaty).
Voliteľné: o 13.00 Orsova – krátka prehliadka a následne presun autobusom k prehliadke mesta Turnu Severin (103 000 obyv., opera, vodná veža, pešia zóna, staré mesto…). Nástup na loď v Turnu Severine, odchod o 18.00.
—————————————
5. deň: Turnu Măgurele a Bukurešť (RO)
Príchod o 10.30; Voliteľná prehliadka skvostnej katedrály v Turnu Măgurele a následne presun autobusom do Bukurešti (135 km); Okružná jazda v Bukurešti a samostatná prehliadka. Okolo 17.30 odchod z Bukurešti do Giurgiu (62 km). Nástup na loď, odchod o 19.30 hod.
—————————————
6. deň: Tulcea (RO)
Príchod do hlavného mesta delty Dunaja (92.000 obyv.), o 17.00 voliteľná okružná jazda mestom (historické centrum a jeden z najkrajších kostolov).
—————————————
7. deň: Delta Dunaja – Sulina (RO)
Voliteľný program: Predpoludním plavba člnom do delty Dunaja, kde spoznáte jedinečnú faunu a flóru (s odborným výkladom).
O 13.00 odchod k nultému riečnemu kilometru. Pešia prehliadka k historickému majáku/Čiernemu moru. Odchod o 19.30 hod.
—————————————
8. deň: Silistra (BUL)
16:00 príjazd do malého provinčného hlavného mesta (40.000 obyvateľov), bývalé rímske Durostorum; už známe v roku 969 n.l. ako najdôležitejšia pevnosť v Bulharsku. Prehliadka mesta do historického centra s piatimi mešitami a Kostolom sv. Apoštolov Petra a Pavla (vrátane).
—————————————
9. deň: Ruse (BUL)
8:30 príjazd do obchodnej metropoly v severnom Bulharsku (184.000 obyvateľov) s budovou opery, ktorú stojí za to vidieť, kostoly Sv. Petra a Svätej Trojice a sériou ortodoxných kostolov.
Voliteľné: prehliadka mesta autobusom. Po večeri „Bulharský folklór“ v lodnom divadle.
—————————————
10. deň: Vidin (BUL)
8:00 príjazd
Voliteľný výlet: prehliadka autobusom do starého bulharského hlavného mesta, tráckej Dunonie (3 storočie p.n.l.); obrázkovo situovanej na predhorí Karpát; prvé osídlenie 5000 p.n.l. v dobe medenej.
V dnešnej dobe stojí za to vidieť stredovekú pevnosť Baba Vida, 2 pompézne mauzóleá a „katedrálu Sveti Dimitar“. Odchod 13:30.
—————————————
11. deň: Belehrad (SRB)
Okolo 8:00 prejazd cez Železné vráta, poobede príchod do srbského hlavného mesta Belehrad.
Voliteľné: prehliadka mesta, zahŕňajúca pevnosť Kalemegdan s veľkolepým výhľadom na ústie rieky Sáva. Užite si Belehrad a jeho rušnú pešiu zónu, rôzne katedrály a mešity.
Odchod z úžasne rozsvieteného Belehradu okolo 22:00
—————————————
12. deň: Moháč – Kalocsa (HU)
Vstup do schengenského priestoru okolo 14:30.
Voliteľné: autobusom do Kalocsa, hlavného mesta Puszty, ktorá je vzdialená 95 kilometrov. Navštívite katedrálu, biskupov palác, …
Nalodenie v Kalocsi je okolo 20:00.

—————————————
13. deň: Štúrovo (SK) / Ostrihom (HU)
Príjazd okolo 11:30. Navštívite katedrálu s najväčším oltárnym obrazom na svete, obrázkovo situovaným v Ostrihome (zahrnuté). Odchod o 14:30.

—————————————
14. deň: Viedeň
Príchod počas raňajok a vylodenie.


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, vlastnou sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, trezorom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Sofistikovaný, medzinárodný štandard so špecialitami Podunajských krajín, najmä Viedenskej kuchyne. Jedlo je primárne pripravované z organických surovín. Na raňajky je pripravený americký bufet s organickým kútikom. Na obed je pripravené ľahké trojchodové menu alebo obedový balíček pre cyklistov. Na večeru je štvorchodové menu. V neskorších popoludňajších hodinách ponúkame čaj alebo kávu a koláče. Okrem toho neskoro večer ponúkame “Primadonna snack”.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná na Dunaji s rakúskou vlajkou, bola postavená v Nemecku v roku 1998 a prešla a generálnou opravou v roku 2009. Priestranné zariadenia – len hotelová hala má 60 metrov – sú čulé miesta na stretnutia ľudí a socializáciu, obsahujú panoramatickú reštauráciu “Primo Gusto”, panoramatický bar “Primavera”, vyhliadku na Dunaj “Prima Vista” a divadlo “Primo Teatro”. V celej lodi je klimatizácia (samostatne nastaviteľná v jednotlivých kajutách). Druhá najväčšia výletná loď na Dunaji je 113,5 metra dlhá a 17,4 metra široká. Architektúra lode robí pobyt na MS Primadonna prvotriedny zážitok, so zaujímavou konštrukciou dvoch trupov (katamarán), 9 metrov vysokou provou meniacou sa na sklo, ako aj sklenenou podlahou na recepcii, upriamujúcou pozornosť na podvodný svet.
Na vonkajšej palube sú jacuzzi, opaľovacie ležadlá a útulné posedenie. Kúpeľná zóna ponúka veľké, vnútorné Jacuzzi, Kneippov šliapací bazén a saunu. Masáže sú dostupné cez rezerváciu vopred.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, ideálne pre jednotlivcov – žiadny príplatok / približne 9,5 m2) … 1 489 € na osobu
Hlavná paluba (1 posteľ, 1 pohovka / približne 11,5 m2) … 1 749 € na osobu
Horná paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 435 € na osobu
Promenádna paluba (2 postele, balkón / približne 16,5 m2) … 2 555 € na osobu

Program na pevnine

: celý balík +198 € na osobu:
- Okružná jazda v Budapešti (3 hod)
- Okružná jazda v Turnu Severine (3 hod)
- Výletný balík Bukurešť (4 hod)
- Okružná jazda Tulcea
- Jazda člnom k delte Dunaja
- Okružná jazda v Ruse (4 hod)
- Výletný balík Vidin (4 hod)
- Výletný balík Belehrad (3 hod)
- Výletný balík Kalocsa (3 hod)

Služby v cene:

 • Výletná plavba Viedeň – Sulina – Viedeň zahŕňa všetky prístavné poplatky a nasledovné služby
 • • • 13x prenocovanie / plná penzia (denne: americké raňajky, trojchodový obed, posedenie pri káve/čaji s koláčikmi, štvorchodová večera, polnočný bufet) v rezervovanej kajute.
  • 7 zábavných programov v lodnom divadle (folklór „dunajských“ krajín, degustácia vína, filmový večer…)
  • 2 masáže (cca. 20 min)

  Výlety:
  • Pešia prehliadka v Bratislave
  • Pešia prehliadka v Novom Sade vrátane pevnosti Petrovaradín
  • Okružná jazda v Silistre
  • Návšteva baziliky v Ostrihome

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; do 29,9 rokov … 25%.
Podmienky pre zrušenie objednávky:
Viac než 84 dní pred odchodom 10%
Od 83 do 42 dní pred odchodom 30%
Od 41 do 28 dní pred odchodom 60%
Od 27 do 15 dní pred odchodom 80%
14 dní pred odchodom alebo nedostavenie sa 90%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.

Rezervujte si miesto na pobytovej plavbe po Dunaji. Vaša rezervácia sa stane záväznou až po zaplatení poplatku za plavbu.

Vyberte si termín: (povinné)

Vyberte si umiestnenie kabíny:
 Hlavná paluba vzadu (poschodová posteľ, cca 9,5 m2) … 1 489 € na osobu Hlavná paluba (1 lôžko + 1 pohovka, cca 12 m2) … 1 749 € na osobu Horná paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 2 435 € na osobu Promenádna paluba (2 postele, balkón, cca 16 m2) … 2 555 € na osobu

Vaše meno: (povinné)

E-mail: (povinné)

Mobil: (povinné)

Poznámka:

Začalo nám chodiť extrémne veľa spamu, preto Vás prosíme o jednoduchý výsledok. Napíšte výsledok iba číslovkou: jedna+dva=? 


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.