Adventné plavby luxusnou loďou po Dunaji – 4 dni

Objavte rozprávkový svet adventu počas krátkej pobytovej plavby na najkrajšie vianočné trhy v Podunajsku. Za 4 dni navštívime okrem Viedne a Bratislavy aj Krems a Linz.
PLAVBY SÚ VYPREDANÉ
Termíny plavieb:
1. – 4. decembra 2016
8. – 11. decembra 2016

Výletná loď po Dunaji MS Primadonna ****+

Trasa plavby na mape1. deň: Viedeň
Nalodenie od 13.00 h v prístave Nussdorf, menší obed a vyplávanie z prístavu o 13.30 h. Plavba cez Národný park Donauauen do Bratislavy, príchod o 17.00 hod, pešia prehliadka Vianočných trhov so sprievodcom, večera na palube. Odchod z Bratislavy o 22.00 hod. smer Krems.
—————————————
2. deň: Krems
Príchod o 14-tej.
Navštívite Múzeum karikatúr a budete mať dostatok času aj na precítenie atmosféry miestnych Vianočných trhov. O 19.00 hod vyplávanie. Po večeri zažijete Kabaret Divadla na palube.
—————————————
3. deň: Linz
Príchod o 11.30 hod.
Pripravte sa na jazdu po najstrmšej adhéznej železničnej trati na svete. Pöstlingbergbahn je úzkorozchodná linecká železnica, ktorá spája hlavné námestie s Pöstlingbergom (kopec nad mestom). Po obede na palube lode Primadonna nasleduje príjemná prechádzka k hradu Linz a navštívite Vianočné trhy na Hlavnom námestí a Pfarrplatz. Po večeri je pre Vás pripravený koncert v lodnom divadle. O 20.00 hod vyplávanie smerom do Viedne.
—————————————
4. deň: Viedeň
O ôsmej ráno príchod do Viedne a po raňajkách je plánované vylodenie do 10.00 hod.


Ubytovanie

Interiér kajuty na hornej palube
Loď MS Primadonna ****+ a je druhou najväčšou loďou na Dunaji.
Pre pasažierov má 80 vonkajších kajút s individuálne nastaviteľnou klímou, sprchou a WC, fénom, SAT-TV, telefónom, minibarom a priestrannými skriňami.
Kajuty na hlavnej palube – kategória Standard: rozloha ca. 11,5 m² s jednou pevnou posteľou a veľkou pohovkou.Všetky kajuty majú veľké, okrúhle okno – neotvárateľné.
Pôdorys kajuty na hlavnej palube

Kajuty na hornej palube – rozloha ca. 16,5 m² majú dve spojené postele, stolík, balkón a sedačku, prípadne dve kreslá.
Pôdorys kajuty na hornej palube

Gastronómia

Špeciality fajnovej viedenskej kuchyne pre hostí pripravuje vždy z čerstvých surovín a bioproduktov 41 členný personál. Titul ,,Zdravá kuchyňa‘‘ lodi udelila vláda Horného Rakúska a na MS Primadonna predstavuje raňajkový bufet s veľkým výberom bioproduktov, trojchodové obedové a štvorchodové večerné menu výlučne z čerstvých surovín, ktoré si hostia vyberajú z viacerých alternatív.
Samozrejmosťou je popoludňajšie posedenie pri čaji, káve a koláčiku v kaviarni ,,Primavera‘‘ o 17.00 hod a polnočný snack alebo druhá večera. Na palube je možnosť zakúpenia nápojového balíčka v rôznych cenových reláciách, ktorý umožňuje voľnú konzumáciu nealkoholických nápojov, piva, vína a kvalitného sektu od 8.00 do 01.00 hod.

MS PRIMADONNA – Vaša komfortná kabínková loď ****+
Jediná kabínková loď plávajúca na Dunaji pod rakúskou vlajkou bola postavená v roku 1998 v Nemecku a prešla v roku 2009 kompletnou renováciou. Vybavenie lode predstavuje dlhú hotelovú halu, panoramatickú reštauráciu ,,Primogusto‘‘ a bar ,,Primaaperitivo‘‘, dunajská aréna ,,Primavisto‘‘ a lodné divadlo ,,Primatheatro‘‘, miesto kde sa stretáva väčšina hostí. Celá loď má príjemnú klímu, ktorá sa dá na kajutách individuálne regulovať. Loď Primadonna je druhá najväčšia dunajská loď s dĺžkou 113,5 m a šírkou 17,4 m.

Pobyt na palube spríjemňuje zvolená architektúra – loď má formu katamaránu, 9 metrov vysoké predné presklenie a sklenenú podlahu na recepcii – tu pohľad padne priamo na svet pod vodou a ponúka neopakovateľný zážitok. Na slnečnej palube sa nachádzajú malá vírivka, lehátka a pohodlné sedenie. Wellness zahŕňa vnútornú vírivku, kneippový bazénik ako aj saunu, kde sa dá objednať na zdravotné i skrášľovacie procedúry.

Technické údaje:
Dĺžka: 113,5 m
Šírka: 17,4 m
Rýchlosť: 17 uzlov
Motory: 2 hlavné, 3 pomocné
Klíma: 2 hlavné klímy
Ponor: 1,7 m
Fixný bod nad vodou: 8,2 m
Kapacita: 160 pasažierov
Počet kajút: 80
Počet členov posádky: 47
Počet palúb: 4
Výletná loď Primadonna a plán paluby

2-posteľová kajuta – Hlavná paluba vzadu … 299 € / osoba
2-posteľová kajuta – Hlavná paluba … 353 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Horná paluba … 478 € / osoba
2-posteľová kajuta s balkónom – Promenádna paluba … 499 € / osoba

Služby v cene:

  • 3 x plná penzia s 5 jedlami počas dňa (bufetové raňajky, obed a večera formou výberu z menu, popoludňajšia káva / čaj s koláčmi a polnočný snack)
  • pešia prehliadka v Bratislave, vstup do Múzea karikatúr v Kremse, jazda železničkou v Linzi, vstup na Hrad Linz, 2x večerná zábava na palube
  • jedna čiastková masáž (20 min.) na kabínu pri rezervácii ubytovania na hlavnej palube

Príplatky za obsadenie kajuty jednou osobou: hlavná paluba vzadu bez príplatku (v závislosti od kapacity); hlavná paluba + 50%; horná a promenádna paluba + 75%
Obsadenie kabíny viacerými pasažiermi: Kapacita kajuty na hlavnej palube je pre max. 4 osoby (na poschodových posteliach so sklápacou hornou časťou postele). Kajuty na hornej palube pre max. 3 osoby (75 x 185 m rozkladacia pohovka).
Zľavy pre 3-4. osobu podľa veku: do 5,9 rokov … 100%; do 11,9 rokov … 50%; do 29,9 rokov … 25%.

Možnosť programových zmien počas tejto cesty v záujme Vašej bezpečnosti z dôvodu vysokej alebo nízkej vody alebo v prípade vyššej moci. Úseky, ktoré z týchto dôvodov nie je možné preplávať loďou sú potom zabezpečené autobusom, bez zvyšovania ceny.


Dopravu do a z Viedne vieme zabezpečiť za príplatok. Jazykom plavby je nemčina, prípadne sa na lodi dohovoríte aj po anglicky.